WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Bezpieczniej przy torach w Rembertowie

31.07.2016, godz. 12:51
Będzie bezpieczniej przy torach w Rembertowie
Będzie bezpieczniej przy torach w Rembertowie foto: Super Express

Mieszkańcy korzystający z przejścia dla pieszych przy stacji PKP Rembertów odetchnęli z ulgą. Już nie muszą tłoczyć się na wąskim chodniku i czekać, aż pędzące ulicą Cyrulików auta zatrzymają się, aby ich przepuścić. Od wczoraj mogą korzystać z pierwszego z planowanych w Rembertowie tunelu. Za dwa lata podobnego doczekają się kierowcy.

- Bardzo dobrze, że to przejście powstało - cieszy się mieszkanka Rembertowa Elżbieta Jabłońska (47 l.). - Strach było tędy przechodzić, żeby nie wpaść pod pędzące ulicą Cyrulików auta. Kierowcy też narzekali, bo tłumy pieszych sprawiały, że tworzyły się korki. Tyle lat trwało, zanim powstało to przejście - dodaje.

Według danych Zarządu Dróg Miejskich w ciągu ostatnich ośmiu lat na przejściu przy Cyrulików doszło do dwóch potrąceń pieszych. Dzięki 3,6 mln zł zebrę zastąpił tunel, który stanowi przedłużenie istniejącego już przejścia pod stacją kolejową Rembertów i prowadzi wprost na dworcowe perony. Ma zadaszone schody oraz pochylnię dla rowerów i wózków. Długość części tunelowej uwzględnia planowane poszerzenie ul. Cyrulików. Kolejnym krokiem ma być budowa tunelu pod stacją PKP Rembertów. Na razie kierowcy codziennie muszą stać w ogromnych korkach na ul. Marsa, Cyrulików i Chruściela "Montera" i czekać na otwarcie szlabanu. Jak zapewnia wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz (53 l.), miasto doszło do porozumienia z PKP PLK, a inwestycja zakończy się w 2018 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: