WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Bieg przeciwko rakowi

29.08.2016, godz. 15:46
Maraton zatka stolicę
Ulicami stolicy przebiegnie kilkanaście tysięcy osób foto:

IX Onkobieg ruszy 4 września (niedziela) z parkingu Centrum Onkologii w Warszawie przy ul. Roentgena 5 . Jak co roku dedykowany jest wszystkim osobom zmagającym się z chorobą nowotworową.

Udział w biegu jest bezpłatny a rejestracja uczestników zacznie się od godz. 11.30. Bieg rozpocznie się o godz. 13.30 i będzie trwał 60 minut. Każdy uczestnik będzie mógł pokonać dowolną liczbę okrążeń trasy, która wynosi 1350 metrów.

W imprezie mogą wziąć udział: dorośli i dzieci, zdrowi i chorzy, poruszający się samodzielnie lub z pomocą sprzętu wspomagającego takiego jak: wózek inwalidzki, wózek dziecięcy, łyżworolki a nawet hulajnoga. Każdy uczestnik sam decyduje o całkowitym czasie przebywania na trasie Onkobiegu jak i technice.

„W ramach darmowego pakietu gwarantujemy łącznie tysiąc koszulek, medale, wodę oraz mnóstwo pozytywnej energii. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych i muzyki. Rozgrzewkę poprowadzi mistrz olimpijski i ambasador biegu Paweł Nastula. Na hasło „Onkobieg" można skorzystać z darmowego miejsca parkingowego" - zapowiadają organizatorzy.

Bieg wyraża solidarność z pacjentami walczącymi z nowotworami. Podobnie jak w poprzednich latach, odbędzie się na terenie dwóch placówek medycznych: Centrum Onkologii w Warszawie oraz sąsiadującego Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: