WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Boisko w parku Olszyna będzie zimą „zadaszone”

Boisko w parku Olszyna będzie zimą „zadaszone”

22.08.2016, godz. 00:00
piłka nożna, boisko
foto: SHUTTERSTOCK

Hala pneumatyczna ma powstać w parku Olszyna na Bielanach, nad wielofunkcyjnym boiskiem do gry w piłkę nożną. Dzięki temu będzie można korzystać z niego przez cały rok.

Pod przykryciem znajdzie się w sumie powierzchnia o wymiarach 56x30 metrów. Wewnątrz zostanie zamontowana instalacja oświetleniowa oraz system ogrzewający pomieszczenie. Z boiska będą mogły korzystać kluby, szkoły , stowarzyszenia sportowe, a także grupy zorganizowane.

- Pytania o możliwość korzystania z obiektu znajdującego się pod balonem, które otrzymywałem, świadczyły o zapotrzebowaniu na tego typu inwestycję. Teraz sytuacja się zmieni. Na „Syrence" będzie ruch przez cały rok– mówi wiceburmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk – O zrealizowanie tego projektu zabiegałem od dawna.
Obiekt zimą będzie znajdował się pod balonem, a w sezonie hala pneumatyczna będzie demontowana. Ma to przynieść to kilka korzyści. Po pierwsze nawierzchnia boiska będzie chroniona przed śniegiem i lodem. Po drugie odciążone zostaną obecnie udostępniane hale sportowe. Dzięki temu łatwiej będzie dokonać rezerwacji. Po trzecie powstaną lepsze warunki do trenowania i uprawiania piłki nożnej zimą.

– Zarówno wyczynowi piłkarze, jak i amatorzy mający ochotę rekreacyjnie pokopać piłkę po pracy ze znajomymi, będą mieli do dyspozycji na „Syrence" idealne miejsce – zapewniają urzędnicy z Bielan.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: