WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Co kryje opuszczona uczelnia

Co kryje opuszczona uczelnia

08.08.2017, godz. 21:34
aula, sala, szkoła, uczelnia
foto: EAST NEWS

Każdy mógł mieć dostęp do indeksów, prac licencjackich, zdjęć z nazwiskami i danymi studentów, porozrzucanych w opuszczonym budynku na Woli. Rok temu działała tu uczelnia. Już jej nie ma, ale dokumenty zostały i nie były zabezpieczone.

Niepubliczna Uczelnia Wyższa Almamer mieściła się przy ul. Wolskiej 43. W 2016 została zamknięta, jednak w budynku - jak się okazuje - zostały wszystkie dokumenty studentów, którzy skarżyli się, że nie mogą ich odzyskać.

Dwa budynki przy Wolskiej to zdewastowany, zajęty przez bezdomnych i narkomanów blok, przez który łatwo przejść do niedawnej siedziby uczelni. Po korytarzach jeszcze wczoraj walały się kartki z indeksów, karty zaliczeniowe, płyty z obrony prac magisterskich. Do niedawna drzwi do pomieszczeń zasypanych dokumentami stały otworem. Wczoraj były zabezpieczone.

Według rektora Almamer Janusza Merskiego bałagan spowodowali złodzieje, którzy kradnąc meble, wyrzucali dokumenty z szaf. Jak mówi "Super Expressowi", nie spodziewał się, że będzie tam można wejść przez dach. Sprawą zajmują się już policja i prokuratura.

- Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola prowadzi dochodzenie w sprawie naruszenia w siedzibie Niepublicznej Wyższej Szkoły Almamer obowiązku zabezpieczenia dokumentów zawierających dane osobowe przed ich zabraniem przez osobę nieuprawnioną, uszkodzeniem lub zniszczeniem - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: