WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Coraz więcej osób lata samolotami z Warszawy

Coraz więcej osób lata samolotami z Warszawy

08.11.2016, godz. 06:00
LOTNISKO CHOPINA.
foto: SHUTTERSTOCK

Lotnisko Chopina obsłużyło w październiku o 21 proc. więcej pasażerów niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Przez lotnisko przewinęło się w zeszłym miesiącu ponad 1,1 mln pasażerów.

„Tegoroczny październik jest najlepszym w historii lotniska, osiemnastym z rzędu rekordowym miesiącem i dwudziestym piątym ciągłego wzrostu" - chwalą się władze warszawskiego lotniska. Łącznie od stycznia do października obsłużonych zostało tam 10 834 tys. osób, czyli o 11,6 proc. w analogicznym okresie 2015 r. W ruchu krajowym podróżowało 1,1 mln pasażerów (wzrost o 11,9 proc.) a w ruchu międzynarodowym 9,7 mln (wzrost o 11,6 proc.)

Z kolei Port Lotniczy Warszawa/Modlin obsłużył w październiku 223 465 pasażerów i 1 340 operacji lotniczych. Mniejsza o 3,4 proc. liczba podróżnych w stosunku do października 2015 r. wynika z przekierowania połączeń krajowych (Gdańsk i Wrocław) na Lotnisko Chopina.

Od początku tego roku z portu skorzystało 2,4 mln podróżnych. Według szacunków zarządu spółki, w całym 2016 r. port przyjmie ok. 2,8 mln osób.
Baza Ryanaira na lotnisku w Modlinie powiększyła się o trzeci samolot. - Nowy, na stałe zbazowany statek powietrzny oznacza bardzo dużo korzyści zarówno dla pasażerów jak i samego portu, m. in. wiele nowych miejsc pracy dla członków załóg, nowe kierunki lotnicze oraz większą częstotliwość połączeń – mówi Leszek Chorzewski, prezes zarządu Lotniska Warszawa/Modlin. Więcej lotów będzie na trasach do: Bristolu (z 3 do 4 tyg.) i Mediolanu Bergamo (z 6 do 7 tyg.) – dodaje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: