WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Cztery firmy chcą wyremontować sygnalizację na ul. Towarowej

Cztery firmy chcą wyremontować sygnalizację na ul. Towarowej

01.11.2016, godz. 11:06
światła, sygnalizacja świetlna
foto: SE/EAST NEWS

Cztery firmy obiegają się kontrakt na remont sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Towarowej i Grzybowskiej.

Oferty mieszczą się w przedziale pomiędzy 374 a 486 tys. złotych brutto. Kwota, którą Zarząd Dróg Miejskich zaplanował na prace, to 500 tys. zł. Po wybraniu najkorzystniejszej oferty i dopełnieniu wymaganych formalności, rozpoczną się prace w terenie. Wybrany wykonawca będzie miał czas na realizację zadania do 15 grudnia.

Urządzenia sygnalizacji na tym skrzyżowaniu są już mocno wyeksploatowane – zarówno jeśli chodzi o kable sygnalizacyjne, jak też pozostałe elementy. Wybudowano ją w latach 80. ubiegłego wieku.

Zakres prac będzie obejmował demontaż istniejącej instalacji sygnalizacji i montaż całkowicie nowych urządzeń: masztów, sygnalizatorów (LED 40/42 V), układanie kabli sterowniczych w przygotowanej kanalizacji oraz – po zakończeniu prac – odtworzenie chodnika. Obecnie sygnalizacja na tym skrzyżowaniu pracuje w oparciu o programy stałoczasowe i taki stan zostanie zachowany także po remoncie.

W projekcie na całym skrzyżowaniu przewidziano dla wszystkich przejść dla pieszych instalację sygnalizacji akustycznej, dostosowanej do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Kasety urządzeń akustycznych będą generować informację akustyczną o świetle zielonym oraz informację wibracyjną przy świetle zielonym, ze wskazaniem kierunku przejścia i tabliczką z opisem informującą o topografii przejścia.

W przyszłości wzdłuż ul. Towarowej planowana jest droga dla rowerów. Wówczas sygnalizacja na skrzyżowaniu z ul. Grzybowską zostanie odpowiednio dostosowana.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: