WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Czy nowa linia połączy wolskie osiedla na czas budowy metra?

Czy nowa linia połączy wolskie osiedla na czas budowy metra?

29.10.2016, godz. 13:58
Będzie metro, nie będzie niczego
foto: Marcin Smulczyński/Super Express

Na czas budowy metra powinna powstać linia autobusowa, łącząca ul. Znaną, Obozową i Wola Park. Z taką propozycją wyszła wolska radna Joanna Tracz-Łaptaszyńska.

Radna złożyła interpelację w sprawie organizacji ruchu podczas budowy II linii metra. Poprosiła, by Zarząd Transportu Miejskiego rozpatrzył zmiany w kursowaniu autobusów w taki sposób, by ograniczyć uciążliwość przesiadek na liniach, do których mieszkańcy przyzwyczajeni są od wielu lat.

Poprosiła także o uruchomienie specjalnej linii, łączącej ul. Znaną z ul. Obozową, a następnie przez Bemowo dojeżdżającą do Wola Parku przy ul. Górczewskiej. ?Takie rozwiązanie problemu pozwoliłoby z jednej strony mieszkańcom Ulrychowa i Spółdzielni Mszczonowska dojechać na bazarek na Kole, z drugiej strony osobom mieszkającym w rejonie ul. Obozowej dostać się do Wola Parku? – tłumaczy w interpelacji radna.

Joanna Tracz-Łaptaszyńska dodaje, że poważnym problemem dla mieszkańców była likwidacja bazarku przy ul. Olbrachta. „Obecnie mieszkańcy mają połączenie bezprzesiadkowe z bazarkiem na Kole. Ponadto zamknięcie ul. Górczewskiej spowoduje brak połączenia autobusowego mieszkańców Koła z Wola Parkiem i hipermarketem Auchan" – napisała radna.

Poprosiła też o zwiększenie liczby autobusów, by zachęcić ludzi do korzystania z transportu miejskiego zamiast samochodów.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: