WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Czytelnia na Bazarze Różyckiego

Czytelnia na Bazarze Różyckiego

19.08.2016, godz. 08:41
Książki na jesienne wieczory
foto: SHUTTERSTOCK

Czytelnia na Bazarze Różyckiego zostanie otwarta w środę 24 sierpnia. Jej działania będzie koordynowała Fundacja Zmiana.

Sama Czytelnia to kolejna odsłona działalności funkcjonującej od kilku lat na Pradze Biblioteki Sąsiedzkiej. Ma to być miejsce-azyl dla czytelników, azyl tym bardziej nieoczywisty, że ulokowany na bazarze, pośród miejskiego, targowego zgiełku i ruchu. W Czytelni będą się odbywać rozmaite wydarzenia, imprezy i spotkania o charakterze literackim czy kulturowym. Czytelnia została pomyślana także jako przestrzeń integracji mieszkańców okolicznych kamienic, jako centrum życia sąsiedzkiego.

- Wbrew rozpowszechnionym przekonaniom dostrzegamy nieustające zapotrzebowanie na książki. Dlatego otwieramy czytelnię. Nie naruszamy przestrzeni targowiska, chcemy delikatnie przemodelować jego atmosferę – mówią organizatorzy – Książki to towar niekonieczny, acz diabelnie niezbędny. Literatura zaś to rzecz absolutnie wymykająca się jakimkolwiek oczywistościom. Dlatego tę czytelnię otwieramy w takim miejscu – chcemy to, co niekonieczne, umieścić w przestrzeni najbardziej nieoczywistej, na Bazarze Różyckiego. Czytelnia na Bazarze Różyckiego będzie ośrodkiem skupiającym odbywający się na Pradze „Bunt Czytaczy" połączony z Festiwalem Małych Wydawnictw. Będzie tu można przeczytać, ale także zakupić najciekawsze publikacje niewielkich wydawnictw z całej Polski. W planach są też spotkania literackie z pisarzami.

Czytelnia na Bazarze Różyckiego rozpoczynie działalność w środę 24 sierpnia, w samo południe. Bo prawdziwy interes to otwiera się albo w środę, albo w sobotę" - tłumaczą organizatorzy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: