WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Dom, Deweloperzy, Wnętrza. Akcja termoizolacja

Dom, Deweloperzy, Wnętrza. Akcja termoizolacja

25.08.2016, godz. 00:00
Dom deweloperzy wnętrza
Dom deweloperzy wnętrza foto: SHUTTERSTOCK

Czas już pomyśleć o zimie i o dociepleniu domu. Poprawa parametrów cieplnych budynku spowoduje, że zmniejszy się jego zapotrzebowanie na ciepło, a co za tym idzie jego ogrzewanie będzie tańsze.

Jest bardzo wiele technik ocieplania budynku. Najpopularniejsze z nich to wełna mineralna i styropian, ale znajdziemy także materiały natryskowe.

Zamów projekt

Ocieplenie najlepiej trzyma się podłoża, gdy stanowi je mur – mocny, czysty, suchy. Jeśli tynk jest słaby, odspajający się, zniszczony, to trzeba go skuć.
Warto wcześniej zamówić projekt ocieplenia, bo inaczej dom może potem przypominać bezkształtną bryłę z dziwnymi detalami.

Ocieplenie zmienia bowiem proporcje budynku. Poszerzenie grubości powoduje na przykład konieczność odstawienia i przebudowania systemu rynnowego. Trzeba podjąć decyzję o gzymsach, co nierzadko wiąże się z układaniem nowej blacharki na skraju dachu.

Przesuń okna

Jeżeli na elewacji znajdują się elementy typu żaluzje, krata, balustrada przy portfenetrze – trzeba je odkręcić lub odciąć i przemyśleć nowy sposób ich zamocowania, uwzględniający grube ocieplenie.

Przed ułożeniem ocieplenia warto przesunąć okna w stronę zewnętrznej części muru, a także przemyśleć, czym ocieplimy glify, aby nie zmieniło się światło okien. Jeśli tego nie zrobimy, powstaną mostki cieplne. Poza tym fasada z przesadnie zagłębionymi oknami źle wygląda.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: