WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Dźwigi dla niepełnosprawnych w PKiN

Dźwigi dla niepełnosprawnych w PKiN

02.08.2016, godz. 16:11
NIEPEŁNOSPRAWNI POD DOBRĄ OPIEKĄ: Chorzy i ich rodziny nie są skazani tylko na siebie
foto: SHUTTERSTOCK

Ma być łatwiej, wygodniej i bardziej przyjaźnie – Pałac Kultury i Nauki unowocześnił urządzenia dźwigowe dla osób niepełnosprawnych.

Pracownicy PKiN przekonują, że osoby niepełnosprawne będą miały teraz dużo łatwiejszy dostęp do placówki. Stary dźwig wejścia głównego zastąpiono nowym, w pełni zautomatyzowanym, wyposażonym w szklaną kabinę z automatycznymi drzwiami oraz lustrzanym panelem sterowniczym.

„W porównaniu z poprzednim, nowy dźwig jest bezpieczniejszy i bardziej komfortowy w użytkowaniu. Posiada większy udźwig 600 kg (poprzednio 300 kg), większą powierzchnię podłogi kabiny 108x138cm (poprzednio 100×135 cm) i wyposażony jest w sygnalizację dźwiękową oraz oznaczenia dla osób niedowidzących" - informują pracownicy PKiN.

Wyremontowane zostały też platformy schodowe w holu głównym. Dwie platformy obsługujące poziom dolny i środkowy holu głównego zastąpiono jedną, o torze krzywoliniowym. „Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba na wózku może się dostać z poziomu holu przy szatni na poziom Sali Marmurowej bez przesiadki" - wyjaśnia PKiN.

Nowa platforma posiada lepsze parametry od poprzednich: wymiary podestu i udźwig. Dodatkowo tor jezdny platformy może służyć jako poręcz dla pieszych i jest znacznie wygodniejsza w eksploatacji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: