WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Elektryczne autobusy przyjadą w przyszłe wakacje

Elektryczne autobusy przyjadą w przyszłe wakacje

18.10.2016, godz. 13:30
Komunikacja miejska
15 SIERPNIA, 15 sierpnia święto, Święto Wojska Polskiego, UTRUDNIENIA 15 SIERPNIA foto: ZTM

10 elektrobusów dla Miejskich Zakładów Autobusowych przyjedzie z Lublina prawdopodobnie w przyszłoroczne wakacje – zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego.

Przetarg na dostawę do Warszawy autobusów elektrycznych wygrało konsorcjum Ursus S.A., AMZ Kutno oraz Ursus Bus. Z decyzją komisji przetargowej MZA nie zgodziło się inne konsorcjum – 2G Bus & Coach oraz Blue Line. Efektem tego była rozprawa w Krajowej Izbie Odwoławczej, w wyniku której odwołanie producenta z Bydgoszczy zostało odrzucone.

„Umowa na dostawę elektrobusów zostanie podpisana w ciągu kilku najbliższych tygodni, a pojazdy mają zjawić się w stolicy w ciągu kolejnych 245 dni. Miejskie Zakłady Autobusowe zapłacą za nowe pojazdy w sumie 24,981 mln złotych" - cieszą się urzędnicy.

Elektrobusy Ursusa zostaną wyposażone w podwójny system ładowania – poprzez łącze plug-in oraz za pomocą pantografu i napowietrznej ładowarki.
Zakup 10 Ursusów jest częścią programu elektrycznego MZA. W stolicy już jeździ 10 elektrobusów dostarczonych przez Solaris Bus & Coach. Do 2020 roku stołeczny przewoźnik ma dysponować w sumie 136 tego typu pojazdami, w większości przegubowymi. Dzięki tym inwestycjom z Traktu Królewskiego mają zniknąć autobusy zasilane olejem napędowym.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: