WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa „Elektryki” za ponad 20 mln zł

„Elektryki” za ponad 20 mln zł

02.08.2016, godz. 16:17
Mercedes C350 Plug-In Hybrid
foto: Mercedes

Trzy firmy chcą dostarczyć autobusy elektryczne dla Miejskich Zakładów Autobusowych. Spółka otworzyła oferty w przetargu na zakup 10 pojazdów.

Firma Solaris Bus & Coach z Bolechowa zaproponowała dostarczenie „elektryków" za 26 438 850 zł, konsorcjum Ursus Bus (Ursus S.A., AMZ Kutno, Ursus Bus) – za 24 981 300 zł, a konsorcjum 2G Bus & Coach sp. z o.o. z Bydgoszczy i Blue Line – za 23 589 714,90 zł. Wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, którą MZA planowało wydać na nowy tabor.

Zgodnie z wymaganiami przetargu, wszystkie dwunastometrowe "elektryki" mają posiadać elektroniczną informację wewnętrzną, monitoring oraz klimatyzację, a do Warszawy przyjadą wraz z ładowarkami. Po raz pierwszy tego typu pojazdy, poza łączem typu plug in (ładowanie do specjalnego gniazda), mają zostać fabrycznie wyposażone w pantografy, które umożliwią doładowanie energii na pętli. Pierwsza napowietrzna ładowarka pojawi się na pętli Spartańskiej, docelowo ma ich być w Warszawie kilkanaście.

Nowe pojazdy mają pojawić się w Warszawie w ciągu 34 tygodni od dnia podpisania umowy. Będą stacjonowały na terenie zajezdni "Woronicza", która została dostosowana do zapewnienia odpowiedniej ilości energii do ładowania elektrobusów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: