WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa EXPRESSEM - wiadomości z Warszawy w skrócie

EXPRESSEM - wiadomości z Warszawy w skrócie

04.07.2017, godz. 02:00
Pieniądze
foto: Super Express

EXPRESSEM - wiadomości z Warszawy w skrócie

Chcą 700 zł podwyżki

W ZUS trwa spór zbiorowy. Związki domagają się m.in. 700 zł podwyżki brutto. Zarząd mówi o podwyżce 150 zł. Wczoraj w sprawie sytuacji w ZUS wypowiedziała się Elżbieta Rafalska (62 l.), minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Jesteśmy w trakcie roku budżetowego. Spełnienie oczekiwań, o których mówią pracownicy - 700 zł w ciągu jednego roku - jest absolutnie niemożliwe - powiedziała Rafalska.

Po interwencji prezesa

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński (68 l.) narzekał, że program budowy mieszkań na wynajem nie idzie tak, jakby sobie tego życzył i powiedział, że wróci do tej sprawy w listopadzie. Tymczasem już wczoraj wbito pierwsze łopaty pod budowę 215 mieszkań w Wałbrzychu, 329 mieszkań w Pruszkowie oraz 172 mieszkań w Gdyni. Wcześniej zainaugurowane zostały inwestycje w Białej Podlaskiej i Jarocinie.

Więcej pieniędzy na leczenie

Przyszły rok, przynajmniej na papierze, zapowiada się lepiej dla pacjentów niż obecny. Do kasy NFZ dzięki wyższej ściągalności składki zdrowotnej ma wpłynąć o ponad 5,5 mld zł więcej. Łącznie budżet funduszu będzie wynosił 77,5 mld zł - informuje "Dziennik. Gazeta Prawna". Wzrost będzie najbardziej zauważalny w przypadku szpitali (dostaną prawie 15 proc. więcej niż w tym roku). Pogorszy się za to specjalistom - dostaną na leczenie o 1,2 mld zł mniej. To dlatego, że ich zadania mają przejmować lekarze w szpitalach.

ZOBACZ: Kępno: Naćpany biegał NAGO po ulicy i wybijał szyby

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: