WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM

11.10.2016, godz. 19:25
Warszawa
foto: SHUTTERSTOCK

Zobacz co ważnego działo się w stolicy i aglomeracji warszawskiej!

Spotkanie z kulturą i Knapikiem
Każdy z nas choć raz w życiu usłyszał zdanie „Czytał Tomasz Knapik”. Charakterystyczny głos, który poprzez różne seriale, filmy i programy towarzyszył nam prawie od zawsze. Jest to również głos, który informuje nas na jaki dotarliśmy właśnie przystanek w warszawskiej komunikacji miejskiej. Już dziś w klubie Mechanik przy ulicy Narbutta 87 na Mokotowie w ramach spotkań z kulturą od godziny 18.15 będzie niepowtarzalna okazja poznać Tomasza Knapika osobiście i usłyszeć głos, który odegrał ogromnie wielką rolę w historii polskich mediów. Wstęp wolny!

Badają drzewa
W stolicy trwają specjalistyczne badania zdrowia stołecznych drzew. Zarząd Oczyszczania Miasta użył do tego najnowocześniejszego sprzętu m.in. tomografu. Prowadzone badania podzielone są na dwa etapy. Pierwszy to sprawdzanie w bezinwazyjny sposób wnętrza pnia. Drugi etap polega na próbach obciążeniowych imitujących działanie różnych sił w czasie trudnych warunków pogodowych. W tym roku na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta zostanie posadzonych aż 1700 nowych drzewek.

„Osama” zatrzymany
Policjanci z wydziału kryminalnego KSP zatrzymali 41-letniego piotra M. ps. „Osama”. 41-latek poszukiwany był za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która działała po 2000 roku. W tym czasie bandyta dokonał wielu przestępstw m.in. uprowadzenia, wymuszenia, haracze i rozboje. „Osama” dzięki kontaktom w przestępczym świecie długo ukrywał się przed policją i zacierał po sobie ślady. Jednak funkcjonariusze znaleźli trop, dotarli do 41-letniego gangstera i zatrzymali go na terenie powiatu otwockiego. Po złożeniu zeznań został odstawiony do aresztu śledczego gdzie posiedzi najbliższe 12 lat.

autor: Damian Sampoliński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: