WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM

13.10.2016, godz. 02:00
Działka obok Pałacu Kultury i Nauki
Działka obok Pałacu Kultury i Nauki foto: SE/EAST NEWS

Białołęka Wawer Praga-Południe Białołęka Grodzisk Mazowiecki

Sklepypod kontrolą

Aż 229 sklepów sprawdzono na Białołęce pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim. Zaglądali tam wyglądający młodo "tajemniczy klienci" i próbowali zakupić napoje wyskokowe. W 167 punktach zostali poproszeni o pokazanie dowodu osobistego i one zostały nagrodzone certyfikatem "Odpowiedzialny sklep/lokal". Właściciele pozostałych sklepów otrzymali listy interwencyjne.

Darmowy trening przy Trakcie

Dzielnica Wawer i Creative Coach zapraszają na cykl bezpłatnych treningów na siłowni plenerowej. Będzie to wyjątkowa okazja, aby pod okiem znających się na rzeczy trenerów wzmocnić mięśnie i wytrzymałość fizyczną. Treningi będą odbywać się w każdą sobotę o godz. 12 przy ulicy Trakt Lubelski 67.

Weteranina zdjęciach

Muzeum Warszawskiej Pragi przy ulicy Targowej 50/52 zaprasza o godz. 18 na wyjątkowy wykład, w czasie którego pokazane zostaną fotografie weteranów powstania styczniowego. Adam Lisiecki przybliży sylwetki postaci ze zdjęć oraz historie sfotografowanych miejsc. W czasie wykładu przypomnimy sobie również, jak dbano o weteranów w II Rzeczypospolitej. Spotkanie potrwa do godz. 19.30. Wstęp wolny.

Chciał wyjść z telefonem

Mariusz R. (49 l.), przechadzając się po markecie przy ulicy Modlińskiej, zauważył świetny telefon. Jednak cena 1500 zł za aparat wydała się 49-latkowi zbyt wygórowana, więc postanowił schować telefon do kieszeni i wyjść, nie płacąc. Gdy tylko minął linię kas, zatrzymali go ochroniarze, a chwilę potem przejęli policjanci. 49-latek odpowie za kradzież i może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Miał zakaz, a mimo to prowadził

Przemysław P. (31 l.) prowadzi rozrywkowy tryb życia. Lubił alkohol, narkotyki i szybką jazdę. Wskoczył więc do swojego auta i ruszył na przejażdżkę, pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Gdy około godz. 16.30 jechał ulicami Grodziska, nagle na widok policjantów skręcił w lewo. To wzbudziło ich podejrzenia, więc zatrzymali 31-latka do kontroli. Okazało się, że poza zakazem prowadzenia miał zawiniątko z amfetaminą i 0,7 promila alkoholu we krwi! Teraz w warunkach recydywy odpowie za swe czyny.

tagi: WARSZAWA
autor: DS DS DS DS DS zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: