WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM

17.10.2016, godz. 08:30
Pałac Kultury i Nauki
Pałac Kultury i Nauki foto: SHUTTERSTOCK

Bemowo Śródmieście Białołęka Wołomin Kiełpin

Pasażerowie protestują

Na Facebooku powstało wydarzenie, które nawołuje do protestu przeciwko skróceniu trasy linii autobusowej 105 i likwidacji numeru E5. - Protest ma na celu powstrzymanie niekorzystnych dla pasażerów zmian w komunikacji miejskiej, które po cichu próbuje wprowadzić ZTM - czytamy w oświadczeniu organizatorów, którzy zachęcają do wysyłania sprzeciwów do ZTM na adres: ztm@ztm.waw.pl.

Złote Tarasy bez barier

To prawdziwa rewolucja. Najpopularniejsze centrum handlowe w Warszawie wprowadza właśnie udogodnienia dla osób głuchych i słabosłyszących. Na oficjalnej stronie Złotych Tarasów uruchomiono aplikację do tłumaczenia na język migowy. Dzięki niej osoby niedosłyszące mogą porozumiewać się ze sprzedawcami i bez problemu zrobić zakupy w każdym ze sklepów na terenie galerii handlowej przy ul. Złotej.

Zamkną skrzyżowanie

Kierowcy na Białołęce muszą uzbroić się w cierpliwość. Do piątku zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Zegarynki z ul. Pionierów. To jednak nie wszystko! Dodatkowo nieprzejezdna będzie ul. Zegarynki na odcinku ok. 15 metrów od skrzyżowania w kierunku ul. Żyrardowskiej. W tym czasie drogowcy chcą wymienić nawierzchnię jezdni i poprawić odwodnienie.

Autobusy na nowej trasie

W związku z otwarciem ronda na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Geodetów zmianie ulegnie trasa linii L38 tylko w kierunku krańca Szpital Powiatowy. Uruchomione zostaną nowe przystanki, które będą funkcjonowały jako warunkowe, tj. PKP Wołomin-Słoneczna 02 oraz Waryńskiego 02. Usunięty zostanie przystanek Leśna 02 w kierunku ul. Popularnej.

Zginął pod autobusem

Tragicznie zakończył się kurs autobusu w Kiełpinie, który w sobotę wieczorem jechał do zajezdni. Do wypadku doszło przed godziną 22 na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Ogrodowej. Kierowca nie zachował odpowiedniej ostrożności, nie zwolnił przed pasami, a nagle z mroku na pasy wszedł mężczyzna. Wpadł prosto pod nadjeżdżający autobus. Niestety, pieszego nie udało się uratować. Zginął na miejscu.

autor: TC TC TC TC TC zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: