WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM

19.10.2016, godz. 07:00
PKiN
foto: Super Express

Mokotów Bielany Mokotów Śródmieście Targówek Ochota

Czyszczą kanał

Zarząd Oczyszczania Miasta rozpoczął czyszczenie Kanału Piaseczyńskiego w pobliżu Agrykoli. Ze zbiornika mieszczącego się pomiędzy ulicą Myśliwiecką a Czerniakowską spuszczono wodę. Z brzegów i dna kanału zostaną usunięte wodorosty, muł oraz wszelkie śmieci, które nie powinny się tam znajdować. Po zakończeniu akcji porządkowej woda wróci do tego fragmentu kanału.

Remont w parku

Zarząd i Rada Dzielnicy Bielany zapraszają dziś mieszkańców Bielan na godzinę 18 do sali widowiskowej bielańskiego ratusza na spotkanie dotyczące modernizacji parku Herberta. Remont zakłada odtworzenie zaniedbanego skateparku, budowę ścieżki rowerowej oraz rozbudowę placu zabaw i dostosowanie go do różnych grup wiekowych. Przebudowany zostanie również wybieg dla czworonogów, powstanie wiele nowych ławek oraz dużo zieleni. Podczas spotkania mieszkańcy będą mogli przedstawić swoją koncepcję parku. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Pietruczuk, zastępca burmistrza dzielnicy Bielany.

Spotkanie w muzeum

Muzeum Azji i Pacyfiku mieszczące się przy ulicy Solec 24 oraz Trzecia Strona Wydawnictwo zapraszają na godzinę 18 na spotkanie z Witoldem Repetowiczem, autorem książki "Nazywam się Kurdystan". Autor opowie o walce Kurdów z Państwem Islamskim, o tym, kim są Kurdowie, ich historię oraz dlaczego ich państwo zniknęło z map. Wstęp wolny.

Co słychać w Syrii?

Rafał Grzenia i Maciej Moskwa kilkukrotnie odwiedzali ogarniętą wojną domową Syrię oraz syryjsko-tureckie pogranicze. Efektem tych wypraw było powstanie 84 fotografii wraz z reportażowymi opisami rewolucji i wojny w Syrii zawartych w książce "Sura". Dziś od godziny 19 do 21 będzie możliwość rozmowy z autorami. Spotkanie odbędzie się w Faktycznym Domu Kultury przy ulicy Gałczyńskiego 12. Wstęp bezpłatny.

Zabrał kamerę

32-letni obywatel Ukrainy zawsze marzył o kamerze. Chodząc po centrum handlowym przy ulicy Głębockiej na Targówku, zobaczył obiekt swoich marzeń. Jednak cena 950 zł za nowoczesną sportową kamerę była zbyt duża jak na jego kieszeń. Zabrał ją więc z wystawy i ukrył pod kurtką. Wszystko by się udało, gdyby nie czujne oko kamery i ochroniarzy. Ujęli oni złodzieja na gorącym uczynku i przekazali policji. Teraz 32-letni Ukrainiec może trafić na 5 lat za kraty.

Ukradli alkohol

20-letni Michał K. i 21-letni Kamil K. lubili wypić kilka głębszych. Jednak z pieniędzmi było krucho. Postanowili więc okraść sklep na Ochocie. Z magazynu zabrali aż 84 butelki napojów wyskokowych o wartości ponad 24 tysięcy złotych! Długo nie nacieszyli się łupem, bo w okolicach ul. Sczęśliwickiej pijanych włamywaczy zatrzymała policja. Gdy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty. Grozi im 5 lat więzienia.

autor: DS DS DS DS DS DS zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: