WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM

09.11.2016, godz. 09:00
Warszawa centrum Pałac Kultury
foto: Andrzej Lange/Super Express

Mokotów Ochota Bielany Targówek Praga-Północ

Trzech chętnych na nowe przejście

Skrzyżowanie ulic Czerniakowskiej i Chełmskiej stanie się przyjazne dla pieszych. Spacerowicze czekający na naziemne przejście, które będzie alternatywą dla istniejącej tam kładki, mogą się cieszyć. W przetargu ogłoszonym przez drogowców złożono już trzy oferty. Na przygotowanie projektu zmian wybrany wykonawca będzie miał czas do kwietnia 2017 roku.

Mężczyzna pobił własną babcię

21-letni mieszkaniec Ochoty terroryzował swoich najbliższych. Mężczyzna był tak nieobliczalny, że często w przypływie emocji nadużywał przemocy, a ostatnio pobił własną babcię! 21-latek dał się we znaki również swojemu ojcu, któremu ukradł zabytkowy zegar i 11 klaserów ze znaczkami. Gdy przyjechali po niego policjanci, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za znęcanie się nad rodziną grozi mu 5 lat więzienia.

Wysiadła z cudzym telefonem

Nawet po kilku miesiącach od przestępstwa można wpaść w ręce policjantów. Przekonała się o tym Marta K. (31 l.), która kilka miesięcy temu znalazła w autobusie telefon o wartości 2 tys. zł. 31-latka nie zamierzała odszukać właściciela telefonu, a kilka miesięcy później sama zaczęła korzystać z aparatu. To był błąd. Marta K. wpadła w ręce policjantów i usłyszała zarzut przywłaszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi rok więzienia.

Kradł paliwo

Policjanci od dłuższego czasu próbowali rozwiązać zagadkę złodzieja okradającego z paliwa stacje na Targówku. Z ich ustaleń wynikało, że ktoś podjeżdżał pod stacje benzynowe renaultem, tankował paliwo do zbiornika, po czym uciekał, nie płacąc. Mundurowym udało się zatrzymać złodzieja po kolejnej kradzieży. Łukasz S. (28 l.) okradł stacje na ponad 600 zł. Grozi mu 5 lat za kratami.

Wieczór improwizacji

Wszystkich fanów niekonwencjonalnego sposobu spędzania wolnego czasu czeka nie lada gratka. Dziś w Centrum Zarządzania Światem przy ul. Okrzei 26 odbędzie się wieczór improwizacji. Grupa Przemka Buksińskiego Poławiacze Pereł przygotowała specjalne skecze, etiudy i otwarte czytanie. Start o godzinie 20. Wstęp wolny.

autor: TC TC TC TC TC zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: