WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Festiwal dla miłośników whisky

Festiwal dla miłośników whisky

13.10.2016, godz. 09:45
alkohol whisky
Whisky albo dobre wino. Ten prezent sprawdza się w zdecydowaniej większości przypadków. foto: EAST NEWS

3. edycja festiwalu Whisky Live Warsaw rozpocznie się w piątek 14 października. Na uczestników imprezy czekać będzie wiele szlachetnych odmian tego trunku oraz możliwość łączenia go z jedzeniem.

Tegoroczna edycja odbędzie się 14 i 15 października w Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, który po raz kolejny stanie się miejscem spotkań klientów indywidualnych, blogerów, dziennikarzy, restauratorów, hotelarzy, hurtowników i przedstawicieli świata biznesowego.

Podczas festiwalu zaprezentuje się 50 wystawców z 15 krajów. Udział w Whisky Live Warsaw 2016 zapowiedzieli światowi producenci alkoholi z segmentu premium, jak również unikalne destylarnie z wszystkich kontynentów (w tym craft distilleries ze Stanów Zjednoczonych), zapewniając uczestnikom podróż smakową po różnych zakątkach świata. - Atmosfera na festiwalu sprzyjać będzie wymianie opinii na temat różnorodności whisky oraz trendów zarówno na krajowym, jak i światowym rynku – przekonuje Jarosław Buss, organizator Whisky Live Warsaw.

W ostatnich latach bardzo modny stał się tzw. food pairing, czyli łączenie whisky z innym produktami, dlatego swój udział w imprezie w roli wystawców zapowiedzieli producenci m.in. czekolad, cygar, suszonego mięsa, a nawet lodów.

Jedną ze stałych atrakcji festiwalu są zamknięte sesje, tzw. Master Class, na których w małych grupach (nie więcej niż 25 osób) odbywa się degustacja unikatowych, limitowanych, niszowych edycji whisky prowadzona przez przedstawicieli destylarni. W tym roku przewidzianych jest kilka bloków tematycznych, m.in. sesja Master Class Glenfarclas – „podróż przez dekady", na której zaprezentowane zostaną whisky z lat 60. 70. 80. i 90., a spotkanie poprowadzi George Grant, właściciel destylarni, będący przedstawicielem szóstego już pokolenia rodziny.

Na miejscu odbędzie się konkurs barmański Diageo Reserve World Class, organizowany od 2009 r. w najlepszych lokalach na całym świecie.

Whisky Live Warsaw to impreza organizowana przez Tudor House. Na świecie wydarzenie organizowane jest od 2000 roku. Pierwsza edycja odbyła się w Londynie, by od tamtego czasu objąć swoim zasięgiem 28 miast na całym świecie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: