WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Festiwal na Ząbkowskiej, rap na plaży

Festiwal na Ząbkowskiej, rap na plaży

15.07.2016, godz. 08:00
Otwarta Ząbkowska
Otwarta Ząbkowska foto:

Ulica Ząbkowska na weekend zostanie zamknięta dla samochodów, a otwarta dla mieszkańców. I tak już będzie co tydzień do końca sierpnia! Rusza festiwal Otwarta Ząbkowska, a na nim wspólne gotowanie, śpiewanie, czytanie i słuchanie muzyki. Ale to nie wszystkie atrakcje weekendu.

W klubach i na praskich podwórkach w sobotę królować będzie jazz w wykonaniu m.in. Ragtime Jazz Band. W niedzielę będzie można wysłuchać kapeli Warszawiaki, pospacerować z przewodnikiem po żydowsko-rosyjsko-ukraińskiej Pradze czy wziąć udział w warsztatach parzenia herbaty. Festiwal rozszerzy się nawet na park Skaryszewski, gdzie w sobotę o godz. 16 będzie można uczestniczyć w jedynej w swoim rodzaju park operze z udziałem Sinfonii Varsovii i aktorów Teatru Powszechnego. Skomponował ją utalentowany kompozytor Wojciech Blecharz. - Park opera, choć nie jest wystawiana w teatrze, zawiera wszystkie elementy typowe dla swojego gatunku: śpiewaczkę, chór, balet, orkiestrę i scenografię - zapowiada dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak.

Na tym jednak nie koniec propozycji na teatr w plenerze. Od piątku do niedzieli o godz. 19 przy ul. Miedzianej 11 wystawiana będzie sztuka "Jak wam się podoba". - To warszawskie nawiązanie do tradycji wystawiania Szekspira w nowojorskim Central Parku - wyjaśniają organizatorzy. Wstęp jest wolny.

To niejedyne atrakcje pod chmurką na ten weekend. Już dziś na skwerze przy bielańskim ratuszu przy ul. Żeromskiego ok. godz. 17 zapanuje piknikowa, ale też orientalna atmosfera. Rozpocznie się tam "Kolacja na dwanaście tadżinów". Tadżin to marokańska "miska" z pokrywką, w której piecze się potrawy. Będzie więc można spróbować tradycyjnych afrykańskich dań, ale też posłuchać zespołu prosto z Sahary - Chigaga Group.

Dziś wieczorem będzie się też można bawić na plaży przy Wybrzeżu Szczecińskim. W Plażowej o godz. 20 wystąpi O.S.T.R. ze swoim najnowszym albumem "Życie po śmierci".

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: