WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Fontanna nie zdążyła na lato

Fontanna nie zdążyła na lato

17.08.2016, godz. 15:04
Warszawa centrum Pałac Kultury
foto: Andrzej Lange/Super Express

„Przystępując do budowy fontanny w parku Wielkopolski liczyliśmy, że będzie gotowa na lato. Tymczasem mamy sierpień, a fontanna nadal nie działa” - biją się w piersi urzędnicy z Ochoty.

 

Jak tłumaczą urzędnicy, opóźnienie jest spowodowane przede wszystkim procedurami, które narzuciło RWE. „Konieczne jest podłączenie fontanny do prądu, w tym celu potrzeba wybudować przyłącze o długości 1,5 m. To przedsięwzięcie wymagało, zdaniem przedstawicieli RWE, odrębnych zezwoleń i zgód m.in. konserwatora zabytków" - opowiadają urzędnicy.

Drugą kwestią jest przyłącze kanalizacyjne i wodociągowe - wykonawca robót budowlanych jest zobowiązany do przeprowadzenia badań wody oraz doprowadzenia do uzgodnienia oraz odbioru przyłączy przez inspektorów MPWiK, co ma nastąpić przed końcem sierpnia.

Z kolei urzędnicy mają kłopot z posadzką fontanny. „Zamówione przez wykonawcę płyty granitowe nie spełniają naszych oczekiwań, ponieważ są w różnych odcieniach. Niektóre z nich są dodatkowo wyszczerbione i w takim kształcie nie jest możliwy odbiór wykonanych prac" - opisują.

Kiedy więc fontanna zacznie wreszcie działać? „Możliwy termin to koniec sierpnia, trudno jednak w tej sytuacji zadeklarować, że tak będzie" - odpowiadają urzędnicy i przepraszają za opóźnienia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: