WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Indyjskie święto światła w Jasiu i Małgosi

Indyjskie święto światła w Jasiu i Małgosi

25.10.2016, godz. 12:10
Indie
foto: Jupiterimages

Pokazy tańców indyjskich, świeczki w całym lokalu, impreza przy indyjskich rytmach i pokaz tańca z ogniem – to tylko niektóre atrakcje indyjskiego święta Divali, które obchodzone będzie 30 października (niedziela) o godz. 19 w klubokawiarni Jaś i Małgosia.

Październik w Jasiu i Małgosi został ogłoszony Miesiącem Kultury Indyjskiej. Na zamknięcie cyklu imprez zaplanowano Diwali - indyjskie święto światła, które odbywa się 30 października. Jest to jedyne święto wspólnie obchodzone w całych Indiach i społecznościach indyjskich na świecie. Z tej okazji od godz. 19 odbędzie się impreza organizowana przez Polish Friendship Association, Razvi Events i klubokawiarnię.

- Ponieważ jest to indyjskie święto światła, cała klubokawiarnia udekorowana zostanie świecami – zapowiada współorganizator imprezy Razvi Hussaini, pochodzący z Indii, a mieszkający w Warszawie od 15 lat. - Również kelnerki i kelnerzy będą w indyjskich strojach, aby jak najlepiej oddać atmosferę tego święta. Nowością będzie „fire show" czyli taniec z ogniem do indyjskiej muzyki. Jest to piękne przedstawienie, warto je zobaczyć.

Zaplanowano również zabawę przy indyjskiej muzyce (zagra DJ Moh), malowanie henną, występy taneczne i oczywiście specjalnie przygotowane dania kuchni indyjskiej. Wstęp wolny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: