WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Jednoaktówki Czechowa na Chłodnej 25

Jednoaktówki Czechowa na Chłodnej 25

28.09.2016, godz. 10:01
Warszawa, miasto, panorama, pałac kultury
foto: SE/EAST NEWS

„Powtórkę z Czechowa" czyli dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa: "Niedźwiedź" i "Oświadczyny" zobaczymy w środę 28 września o godz. 19 w klubokawiarni przy ul. Chłodnej 25.

„Niedźwiedź" i „Oświadczyny" to historie mające wspólny kontekst – miłość i oświadczyny. Zestawione zostały jednak na zasadzie kontrastu. W „Niedźwiedziu" Smirnow przyjeżdża do wdowy, aby odebrać dług jej zmarłego męża. Zakochuje się jednak we wdowie, a dług zostaje darowany. Z kolei w „Oświadczynach" Łomow przybywa, by oświadczyć się pannie Natalii. Jednak spór, który wybucha, grozi unicestwieniem planów małżeńskich. Te humoreski obyczajowe są znakomitym studium charakterów uwypuklającym absurdalne wielu ludzkich poczynań.

Spektakl wystawi Teatr Nowe Miejsce. Jest efektem pracy na Warsztatach Technik Aktorskich prowadzonych przez Julka Dzienkiewicza. Wystąpią: Patrycja Bączek – Helena Popowa, Marta Oracz – Natalia Stiepanowna, Jakub Wiśniewski – Iwan Łomow/Łuka i Mateusz Wojciechowski – Grigorij Smirnow/Stiepan Czubukow.

Wstęp kosztuje 15 zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: