WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Kocie piękności na Stadionie Narodowym

Kocie piękności na Stadionie Narodowym

24.10.2016, godz. 10:30
Domowe SPA pupila– sierść, uszy, zęby, pazurki
foto: SHUTTERSTOCK

Około 320 kotów różnych ras będzie można podziwiać na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych, która odbędzie się 3 i 4 grudnia na Stadionie Narodowym.

Znajdą się tam zarówno przedstawiciele ras popularnych w Polsce, takich jak koty brytyjskie czy maine coon, ale także mniej popularnych. Odwiedzający będą mogli - oprócz podziwiania kocich piękności - nawiązać kontakt z hodowcami ulubionej rasy, uzyskać informacje o jej specyfice i zasadach pielęgnacji.

Z myślą o przyszłych nabywcach kotów, prowadzona będzie akcja ulotkowa „Zanim kupisz kota – przeczytaj". Jej celem będzie ostrzeżenie przed kupowaniem kota przypadkowo, z nielegalnej hodowli i późniejszymi tego konsekwencjami. Na wystawie zorganizowany będzie też kiermasz, na którym każdy będzie mógł się zaopatrzyć w karmę, zabawki czy inne akcesoria dla kotów oraz w pamiątki związane z kocią tematyką.

„Organizując wystawę, pragniemy, aby wszystkim jej uczestnikom dostarczyła niezapomnianych, pozytywnych wrażeń i przebiegała w miłej atmosferze.
Aby tak było, prosimy o wyrozumiałość i przestrzeganie pewnych zasad podczas zwiedzania. Koty to wrażliwe zwierzęta o doskonałym słuchu, nie lubiące nadmiernego hałasu i nieznanych dźwięków, dlatego podczas zwiedzania prosimy o zachowanie zachować spokoju. Dzieci będziemy gościć z wielką przyjemnością, prosząc jednocześnie o to, aby nie biegały i nie stukały w klatki" - apelują organizatorzy.

Na wystawie będzie obowiązywał zakaz zakupu i sprzedaży kociąt. Wystawa będzie czynna w sobotę w godz. 9.30 – 17.30, a w niedzielę w godz. 9.30 – 17. Bilet normalny będzie kosztował 15 zł, a bilet ulgowy (uczniowie, młodzież szkolna, studenci, emeryci i renciści) – 10 zł. Dzieci do lat 4 oraz osoby niepełnosprawne (z opiekunem) wejdą za darmo.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: