WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Kolejką parową z Woli do Wawra

Kolejką parową z Woli do Wawra

22.09.2016, godz. 09:10
Rodzina na wakacjach
Rodzina na wakacjach foto: SHUTTERSTOCK

W weekend warto wybrać się najpierw na Piknik Rodzinny w Wawrze, a potem na koncert Patrycji Markowskiej na Wolę – zachęcają władze tych dwóch dzielnic. Mieszkańcy z jednej dzielnicy na drugą będą mogli dojechać zabytkową kolejką parową.

Kolejka wyruszy ze stacji Warszawa Gdańska o godz. 10.55, do Falenicy dojedzie o 11.37. „W trakcie przejazdu będą na was czekać liczne atrakcje, na końcowej stacji Warszawa Falenica również" - zapowiadają organizatorzy.

Piknik w Wawrze przy ul. Żegańskiej 1 zacznie się o godz. 15. W programie znalazły się: stragan bajek - spektakl dla dzieci teatru Czary-Mary, występy utalentowanej młodzieży wawerskiej, Waweriada – turniej wiedzy o Wawrze z udziałem aktorów: Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, Ilony Ostrowskiej i Pawła Królikowskiego, gościnny występ strażackiej orkiestry dętej z Żelechowa czy ogłoszenie wyników konkursu na ciastko wawerskie. O godz. 19 piknik zakończy koncert Ryszarda Rynkowskiego.

Jeśli jednak ktoś bardziej lubi Patrycję Markowską, niż Rynkowskiego, może wrócić na Wolę, gdzie w amfiteatrze w parku Sowińskiego odbędzie się jej koncert. Pociąg z Falenicy odjedzie o godz. 15.55, na stację Warszawa Gdańska dojedzie na 16.37. Koncert zacznie się o godz. 17. Na obydwie imprezy wstęp wolny.

Trzeba natomiast zapłacić za przejazd kolejką. Bilet normalny kosztuje 12 zł, ulgowy – 7 zł. Można je nabyć w kasie Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: