WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Koń, który przegrał z Robertem Lewandowskim

21.09.2016, godz. 12:20
Tor Służewiec - wyścigi konne
Tor Służewiec - wyścigi konne foto: Super Express

Wielka Warszawska, jedna z najważniejszych gonitw sezonu, odbędzie się w niedzielę 2 października na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Pierwsza Wielka Warszawska rozegrana została w 1895 r. Ten klasyczny wyścig rozgrywany jest na dystansie 2600 metrów. Tegoroczna gonitwa będzie tym bardziej interesująca, że na jej starcie stanie niepokonany Va Bank - koń, który skradł serca nie tylko miłośnikom wyścigów konnych. Wystarczy wspomnieć, że w zeszłym roku w plebiscycie na Ikonę Sportu 2015 przegrał jedynie z Robertem Lewandowskim. Jego rywalami w walce o zwycięstwo będą: tegoroczny derbista Caccini, najlepsza klacz sezonu – Iron Belle, czy doświadczony Tantal.

W tym dniu na widzów, tych starszych i tych młodszych, czekać będzie również wiele dodatkowych atrakcji: wielki plac zabaw, konkurs na strój z epoki czy stoisko do wybijania okolicznościowych monet.

Bilety do strefy kosztują 12 zł. Dzieci do 13 roku życia mają wstęp bezpłatny.

Na tor można dostać się m.in. jeżdżącym co pół godziny z pętli przy stacji Metro Wilanowska "wyścigowym" autobusem linii 300 lub jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi") oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść piechotą do Alei Wyścigowej. Na Służewiec można również dojechać samochodem - wjazd od ulicy Puławskiej 266.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: