WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Koncert zespołu Sorry Boys odbędzie się w piątek 26 sierpnia w Cudzie nad Wisłą

Koncert zespołu Sorry Boys odbędzie się w piątek 26 sierpnia w Cudzie nad Wisłą

08.08.2016, godz. 15:51
Wisła
Bulwary wiślane foto: SE/EAST NEWS

Porównywany do Florence and The Machine, warszawski zespół Sorry Boys powstał w 2006 roku. Muzycy przeszli kreatywną ewolucję, wychodząc od klasycznej muzyki rockowej do bardziej zniuansowanych brzmień, w których poza hipnotyzującymi gitarami i niezwykłym głosem wokalistki, coraz odważniej przebijają się syntezatory czy elektronika.

Debiutancki album Sorry Boys - "Hard Working Classes" zdobył im nie tylko międzynarodowe uznanie, ale też pozwolił na zagranie szeroko komentowanego koncertu podczas pokazu kolekcji Macieja Zienia w Soho Factory w 2011 roku. Drugi, wydany w 2013 roku album „Vulcano", ugruntował pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

Sorry Boys to Laureaci m.in. nagrody "Największa Nadzieja 2009" w ramach PAM London Awards oraz Nagrody Dziennikarzy na festiwalu TOPtrendy 2014. Pośród swoich inspiracji muzycznych wokalistka zespołu, Bela Komoszyńska, wymienia zarówno Ewę Demarczyk, jak i Tori Amos, Kate Bush czy PJ Harvey.

Sorry Boys wystąpią piątek 26 sierpnia w klubie Cud nad Wisłą, Bulwar Flotylli Wiślanej. Wstęp wolny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: