WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Konferencja o eksporcie muzyki

Konferencja o eksporcie muzyki

22.10.2016, godz. 14:36
muzyka, nuty, spotkanie muzyczne, Andrzej Korzyński
muzyka, nuty, spotkanie muzyczne foto: Dreamstime

Jak skutecznie promować muzykę na rynkach zagranicznych? Którzy polscy artyści odnieśli sukces za granicą, a którzy wciąż mają na to szanse? Jakie bariery stanęły na drodze polskim artystom, którym nie udało się zdobyć uznania na międzynarodowych rynkach, mimo sukcesu krajowego? Na te pytania odpowiedź poznają uczestnicy konferencji poświęconej eksportowi muzyki pt.: „Music Export Conference".

Podczas debat i prezentacji zaplanowanych na pierwsze dwa dni konferencji uczestnicy dowiedzą się, na czym polega fenomen szwedzkiego rynku muzycznego, jakie są narzędzia skutecznej promocji muzyki w Intrenecie, skąd czerpać środki na eksport muzyki i jak chronione są prawa twórców za granicą. Na czym polega rola festiwali showcase'owych w promocji artystów? Jak sukcesy międzynarodowe polskich twórców muzyki klasycznej czy jazzowej przekuć na sukcesy w tzw. mainstreamie?

Trzeci dzień konferencji skierowany jest do osób stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, dla których przygotowano warsztaty z dystrybucji cyfrowej oraz debiutu na rynku muzycznym.

Trzeciego dnia przewidziano też spotkania networkingowe dla profesjonalistów z polskiej i niemieckiej branży muzycznej. Spotkania w formule Speed-Meeting Session odbywają się jako część Warsaw Music Week Pro, platformy networkingowej towarzyszącej festiwalowi Warsaw Music Week, mającej na celu profesjonalizację polskiej branży muzycznej, pomoc w zaistnieniu polskich twórców na rynkach zagranicznych i inicjowanie współpracy i wymiany kulturalnej na poziomie międzynarodowym.

Konferencja odbędzie się od 27 do 29 października w nowo otwartym Centrum Kreatywności, przy ul. Targowej 56. Wstęp będzie bezpłatny, jednak konieczna jest uprzednia rejestracja: http://sektorykreatywne.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/wydarzenia/music-export-conference/formularz-rejestracyjny.php

80 pierwszych zarejestrowanych uczestników konferencji, będzie mogło bezpłatnie wziąć udział w koncertach festiwalu Warsaw Music Week.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: