WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Kradną kwiatki na potęgę

Kradną kwiatki na potęgę

04.11.2016, godz. 12:46
policja, radiowóz
foto: EAST NEWS

Ponad 800 jesiennych roślin już zostało skradzionych z miejskich kwietników. Wrzosy, chryzantemy i kapusty ozdobne okazały się bardzo atrakcyjne również dla złodziei. „Nigdy nie było kradzieży na taką skalę jak teraz" - alarmują urzędnicy.

Z 25 tysięcy roślin posadzonych tej jesieni ponad 800 już zniknęło z miejskich rabat. Największa kradzież miała miejsce na Pradze-Północ – z kwietników przy ul. Targowej i al. Solidarności złodzieje wyrwali ponad 630 wrzosów. Ich łupem padły też krzewy – berberys i tuja posadzone przy kamieniu upamiętniającym kapelana Szymona Fedorońko. Około 100 wrzosów skradzionych też zostało z Traktu Królewskiego. Ponadto złodzieje nie oszczędzili chryzantem posadzonych przy ul. Emilii Plater. Zarząd Oczyszczenia Miasta doliczył się także braku około 50 sadzonek kapusty ozdobnej w parku Skaryszewskim.

„Kradzieże roślin niestety zdarzają się przy każdym sezonowym ukwieceniu – wiosną z kwietników znikały tulipany, bratki i stokrotki, latem złodzieje przywłaszczyli sobie m.in. pelargonie z Traktu Królewskiego. Jednak nie było jeszcze kradzieży na taką skalę, jak ta jesienna. Apelujemy – jeśli jesteście świadkami kradzieży lub wandalizmu, reagujcie. Dzwońcie do Straży Miejskiej – 986 lub na Policję – 112" - apelują urzędnicy z ZOM.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: