WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Królewski ogród szuka wolontariuszy

Królewski ogród szuka wolontariuszy

16.08.2016, godz. 08:45
Wilanów, Pałac w Wilanowie
foto: Tomasz Radzik/Super Express

„Zostań królewskim ogrodnikiem i pomóż w pielęgnacji wilanowskich ogrodów" - zachęca Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Od 23 sierpnia do 25 października we wtorki i czwartki w godz. 10-14 odbywać się będzie akcja, podczas której będzie można poznać zasady pielęgnacji roślin, zapoznać się z bogactwem przyrodniczym Wilanowa i sprawdzić swoje siły w wykonywaniu podstawowych prac pielęgnacyjnych (grabienie liści, odchwaszczanie alei i klombów).

Od wolontariuszy organizatorzy oczekują dyspozycyjności w okresie 23 sierpnia–25 października (co najmniej 4 godziny w wybrany wtorek lub czwartek), chęci przyswajania wiedzy z zakresu ogrodnictwa, a także dotyczącej historii ogrodnictwa na przykładzie ogrodów wilanowskich, zapału do pracy oraz wytrwałości i cierpliwości w wykonywaniu prac ogrodowych.

Zanim wolontariusz przystąpi do pracy, zostanie oprowadzony po pałacu i parku i przeszkolony w zakresie wykonywanych czynności. Pracował będzie pod czujnym okiem wilanowskich ogrodników, którzy podzielą się swoim doświadczeniem. Dodatkową atrakcją będzie bezpłatny udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Mistrza Macieja Nowickiego – warsztaty zostaną zorganizowane specjalnie dla wolontariuszy biorących udział w akcji, w dwóch terminach, w drugiej połowie września.

Zainteresowani powinni do 20 sierpnia przesłać zgłoszenie na adres: zszlenkier@muzeum-wilanow.pl.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: