WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Kto dba o Dobrą Wolę?

Kto dba o Dobrą Wolę?

02.09.2016, godz. 16:32
Warszawa centrum Pałac Kultury
foto: Andrzej Lange/Super Express

Osoby i instytucje mające szczególny wpływ na rozwój, funkcjonowanie i dobry wizerunek Woli mogą się ubiegać o Nagrodę Dobrej Woli, przyznawaną przez mieszkańców tej dzielnicy. Kandydatury można zgłaszać od 5 do 30 września. O tym, kto otrzyma wyróżnienia zdecydują mieszkańcy.

Od zeszłego roku Nagrody Dobrej Woli przyznawane są osobom i instytucjom mającym szczególny wpływ na rozwój, funkcjonowanie i dobry wizerunek Woli. Co ważne, o tym, jak ostatecznie wygląda lista nagrodzonych, decydują mieszkańcy dzielnicy. To oni w głosowaniu wskażą, kto zostanie uhonorowany tym wyróżnieniem.

– W zeszłym roku otrzymaliśmy w sumie ponad 700 głosów – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Jak będzie w tym roku? – Każdy mieszkaniec naszej dzielnicy może zgłosić własną kandydaturę do tej nagrody. W tym celu należy wypełnić specjalny formularz, który będzie dostępny w Internecie oraz w naszym urzędzie – mówi burmistrz Strzałkowski.

Jedna osoba będzie mogła zgłosić maksymalnie trzy kandydatury. Będzie też musiała opisać, za co nominuje danego kandydata i zebrać minimum 15 podpisów poparcia. Tak wypełnione formularze można będzie składać w Urzędzie Dzielnicy Wola od 5 do 30 września. Następnie, od 10 do 17 października będzie trwało głosowanie mieszkańców, którzy zdecydują, komu w tym roku zostaną przyznane Nagrody Dobrej Woli. Wygrają kandydaci, którzy uzyskają w plebiscycie najwięcej głosów.

Kto może otrzymać Nagrodę Dobrej Woli? – Każdy, kto robi dla Woli coś pożytecznego – mówi Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola. – W ubiegłym roku wśród nagrodzonych i nominowanych znalazły się m.in. osoby prywatne, społecznicy, instytucje, stowarzyszenia itp. – dodaje.

W tym roku, z okazji setnej rocznicy stołeczności warszawskiej Woli, Nagrody Dobrej Woli przyznane zostaną wszystkim wolskich 100-latkom.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: