WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Kultura w parku Rydza-Śmigłego

Kultura w parku Rydza-Śmigłego

05.08.2016, godz. 15:48
Rodzina na wakacjach
Rodzina na wakacjach foto: SHUTTERSTOCK

Wydarzenie kulturalne „ArtPark – strefa artystyczna" rozpoczęło się w parku im. Marszałka E. Rydza-Śmigłego (przy ul. Rozbrat). Imprezy odbywać się będą tam codziennie do 28 sierpnia.

„ArtPark – strefa artystyczna" to projekt letniej plenerowej sceny Domu Kultury Śródmieście , który ma już swoją kilkuletnią tradycję. Odbywają się tam liczne wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, zabawy taneczne przy muzyce na żywo, warsztaty, wystawy), zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Na scenie w ArtParku można zobaczyć zarówno to, co znane i lubiane, jak i nowe, wcześniej nieprezentowane koncerty oraz spektakle. Przykładem są dwie produkcje, stworzone specjalnie na potrzeby ArtParku – projekt „Profesjonalizm" Marcina Maseckiego (2010), wydany później, w 2011, w formie albumu pod nazwą „Chopin. Chopin. Chopin", której współproducentem jest Dom Kultury Śródmieście oraz „Nasze miasto. Nowe Piosenki o Warszawie" (2012) – piosenki skomponowane przez Ryszarda Szweca, wykonywane przez Annę Ścigalską i Piotra Gogola.

Imprezy artystyczne (koncerty, spektakle) odbywają się w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18, a w piątki i soboty o godz. 19, na wieczorki taneczne do muzyki na żywo można wybrać się we czwartki i niedziele o godz.18, poranki familijne ze spektaklami i warsztatami odbywać się będą w niedziele o godz. 11, a otwarta przestrzeń wystawiennicza „Ołpen sztaluga" działać będzie w piątki i w soboty w godz. 17-21.

Od poniedziałku do piątku na godz. 10-13 zaplanowano poranną strefę artystyczną, podczas której
odbywać się będą zabawy z plastyką, warsztaty taneczne, tai chi, plener malarski, gra miejska itp.

Na finał ArtParku 28 sierpnia o godz. 18 wystąpi Kabaret Moralnego Niepokoju.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: