WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Kwesta na renowację mogił

Kwesta na renowację mogił

01.11.2016, godz. 10:37
Powązki w Warszawie
Powązki w Warszawie foto: Super Express

Wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego przeprowadzą we wtorek 1 listopada od godz. 10 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach kwestę na rzecz renowacji mogił powstańczych i miejsc pamięci Powstania Warszawskiego.

Celem zbiórki jest budowa i renowacja zaniedbanych i zniszczonych mogił Powstańców Warszawskich 1944 roku oraz członków Polskiego Państwa Podziemnego, pochowanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto środki zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na budowę i renowację miejsc pamięci, przede wszystkim tablic pamiątkowych i pomników związanych z Powstaniem Warszawskim, znajdujących się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Zbiórka prowadzona jest społecznie przez Komitet ds. Budowy i Renowacji Miejsc Pamięci oraz Mogił Powstańczych 1944 roku pod patronatem honorowym Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podczas corocznych zbiórek publicznych organizowanych od 2006 roku przez Muzeum i Komitet zebrano ponad 600 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom udało się wyremontować ponad 100 zaniedbanych i zniszczonych mogił Powstańców Warszawskich. Rokrocznie zbiórka prowadzona jest przez wolontariuszy współpracujących z Muzeum Powstania Warszawskiego. Każdy z nich posiada specjalny identyfikator oraz puszkę kwestarską.

W bieżącym oraz przyszłym roku planowane jest wyremontowanie ponad 860 krzyży powstańczych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Ponadto zbiórkę można wesprzeć dokonując wpłat na specjalny nr konta 26 1060 0076 0000 3310 0019 6191, poprzez stronę www.niezapomnijonas.pl lub wrzucając datki do skarbonki ustawionej w Muzeum Powstania Warszawskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: