WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Leśne atrakcje na Zimowym Narodowym

Leśne atrakcje na Zimowym Narodowym

24.11.2016, godz. 16:38
Stadion Narodowy
foto: EAST NEWS

Malowanie na drewnie, warsztaty robienia świątecznych stroików, „leśne koło fortuny", na którym można sprawdzić swoją wiedzę o lasach i przyrodzie, to tylko część programu atrakcji Lasów Państwowych, które odbędą się w sobotę 26 listopada, na płycie Zimowego Miasteczka.

W sobotę na Zimowym Narodowym odbędzie się spotkanie edukacyjne Lasów Państwowych przygotowane przez leśników z Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Warszawskie". Na płycie Zimowego Miasteczka znajdzie się leśna ekspozycja. Goście będą mogli poznać bliżej środowisko leśne i pracę leśników, a także nauczyć się rozpoznawać gatunki drewna, czy sposoby jego zastosowania w życiu codziennym. Leśnicy będą opowiadali o swojej pracy, a także udzielą wskazówek, jak prawidłowo dokarmiać ptaki zimą.

Ci, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę o lesie i przyrodzie, mogą spróbować swoich sił przy kole fortuny, a także wygrać ciekawe nagrody. Również w tym dniu Lasy Państwowe zapraszają na warsztaty robienia świątecznych stroików i malowania na drewnie. Własnoręcznie wykonane dzieła będzie można zabrać ze sobą do domu, albo podarować bliskim. Z kolei na smakoszy czeka degustacja przepysznych przetworów z owoców leśnych.

W najbliższy weekend, 26-27 listopada oraz w weekend 10-11 grudnia, Zimowy Narodowy będzie gościł również Dolny Śląsk. Każdy kto odwiedzi stoisko regionu na poziomie -1, może poznać jego atrakcje i przenieść się w wirtualną rzeczywistość za pomocą specjalnych okularów oculus rift. Dolny Śląsk przygotował również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Zimowy Narodowy to trzy lodowiska, górka lodowa, tor do curlingu, bumper cars, strefa chillout Factory Annopol, ice bar „Strefa Polarna" i skatepark. Oprócz regularnych imprez, jak „Poranki dla dzieci z Kinder Pingui", czy impreza na lodowisku „Disco Lodowisko z 4FUN.TV", Zimowy Narodowy jest również miejscem wielu inicjatyw i wydarzeń dedykowanych dzieciom i dorosłym.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: