WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Lotnisko Warszawa/Modlin: z portu skorzystało już 8 milionów podróżnych

Lotnisko Warszawa/Modlin: z portu skorzystało już 8 milionów podróżnych

17.11.2016, godz. 16:10
Lotnisko w Modlinie
foto: Super Express

Port Lotniczy Warszawa/Modlin przekroczył liczbę 8 milionów pasażerów odprawionych od początku działania.

8-milionowym pasażerem, wytypowanym przez system rezerwacyjny podczas odprawy bagażowej przed odlotem, została pani Dominika Gibka, która z tej okazji otrzymała od lotniska torbę upominków oraz voucher dla 2 osób na lunch w restauracji Best Fly Bar. Pani Dominika wraz z mężem Henrykiem polecieli na tydzień do Dublina odwiedzić rodzinę. - Zupełnie nie spodziewaliśmy się takiej niespodzianki – powiedziała pani Dominika. - To bardzo miłe zaskoczenie – dodał mąż, który zaznaczył, że choć nie mieszkają blisko portu, to już nie pierwszy raz podróżują z Modlina.

Od otwarcia (lipiec 2012), lotnisko zmieniło się nie do poznania. Mapa kierunków obejmuje 43 miejscowości w całej Europie, w porcie stacjonują 3 samoloty największego przewoźnika lotniczego na świecie, a każdego dnia przemieszcza się tu średnio 8 tys. podróżnych. W zagranicznych mediach branżowych podwarszawskie lotnisko określane jest jako najdynamiczniej rozwijający się port lotniczy w Europie.

Od początku 2016 r. na lotnisku odprawiło się już ponad 2,5 mln osób. Zarząd spółki szacuje, że do końca roku liczba ta wzrośnie do 2,8 mln podróżnych. Władze piątego największego pod względem obsługi rynku lotniska w Polsce przygotowują się do rozbudowy terminala.

- Pierwszy w historii lotniska milion pasażerów obsłużyliśmy na początku listopada 2013 r. czyli po 11 miesiącach pracy portu, nie licząc przerwy spowodowanej remontem pasa. Teraz wynik ten osiągamy już w cztery miesiące – mówi Leszek Chorzewski, pełniący obowiązki prezesa lotniska. - Przed nami piąty rok działania. Planujemy rozbudowę terminala, który po zakończeniu prac będzie mógł obsługiwać 5 mln podróżnych rocznie. Jeśli uda nam się zrealizować zaplanowane cele, w 2017 r. przyjmiemy 3 miliony pasażerów, czyli najwięcej jak dotąd w ciągu jednego roku – dodaje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: