WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa „Mała Narodowa” wystąpi w Filharmonii Narodowej

„Mała Narodowa” wystąpi w Filharmonii Narodowej

15.11.2016, godz. 16:25
Filharmonia Narodowa
foto: EAST NEWS

Orkiestra „Mała Narodowa", złożona z muzyków Orkiestry Filharmonii Narodowej oraz uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, wystąpi 20 listopada o godz. 11 i 14 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej.

Występ odbędzie się w ramach niedzielnych Koncertów dla dzieci. W pierwszej części koncertów „Mała Narodowa" naprawdę będzie mała, zaprezentuje się bowiem jako orkiestra kameralna złożona z trzydziestu kilku instrumentalistów, z czego połowę stanowić będą profesjonaliści, a połowę młodzież. W drugiej części programu orkiestra, wzbogacona o ponad 20 uczniów, powiększy się do rozmiarów zespołu symfonicznego.

„Małą Narodową" poprowadzi młody dyrygent - asystent dyrektora artystycznego Filharmonii Narodowej Paweł Kapuła. Wybór programu koncertów konsultował związany z obiema instytucjami - Szkołą i Filharmonią - Jarosław Praszczałek, zaś pomysłodawczynią projektu jest Malina Sarnowska, która podczas niedzielnych koncertów będzie przewodnikiem i wskaże, jaką drogą najlepiej wędrować :"z orkiestrą przez świat".

Bilety kosztują 25 zł i 20 zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: