WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Marszałek bierze się za pociąg do Modlina

Marszałek bierze się za pociąg do Modlina

20.07.2016, godz. 23:00
Koleje Mazowieckie będą przewozić uczestników ŚDM
Koleje Mazowieckie będą przewozić uczestników ŚDM foto: SE/EAST NEWS

Dobre wieści dla podróżnych wyczekujących budowy łącznika kolejowego na lotnisko w Modlinie. Urząd marszałkowski i kolejarze pracują właśnie nad ostatecznym projektem nowej trasy. Plan zakłada, że tory i nowa stacja powstaną w ciągu czterech lat.

Obecnie podróż koleją z centrum Warszawy na lotnisko Modlin zajmuje około godziny. Głównie dlatego, że pasażerowie muszą się przesiadać z pociągu Kolei Mazowieckich do lotniskowego busa, który kursuje co 20 minut. Ma się to jednak w końcu zmienić!

- Chcemy, aby w najbliższych latach przy udziale środków unijnych powstało bezpośrednie połączenie kolejowe z lotniskiem, co dodatkowo podniesie komfort podróżnych i skróci czas dojazdu. Właśnie podpisaliśmy z PKP PLK porozumienie o współpracy - informuje Marta Milewska, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego. Na mocy porozumienia do 2020 roku miałoby powstać pięć kilometrów torów i schowana pod ziemią stacja, a wzdłuż torów na odcinku ok. sześciuset metrów wysokie na pięć metrów ekrany akustyczne. Inwestycja kosztowałaby ok. 250 milionów złotych. Obecnie specjalny zespół opracowuje wstępną koncepcję, jak nowa linia na lotnisko miałaby przebiegać.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: