WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Marzyciele i Rzemieślnicy otworzą bibliotekę miejską

Marzyciele i Rzemieślnicy otworzą bibliotekę miejską

28.09.2016, godz. 08:53
Biblioteka, książki
foto: Super Express

Biblioteka z książkami o mieście, jego ideach, praktykach i teoriach zacznie funkcjonować w piątek 30 września, o godz. 18 w Marzycielach i Rzemieślnikach przy ul. Brackiej 25.

Biblioteka miejska Marzycieli i Rzemieślników to pierwsza w Warszawie biblioteka ważnych publikacji o ideach, praktykach i teoriach miasta. O tym, jakie książki, czasopisma lub inne publikacje znalazły się w bibliotece, zadecydowały głosy praktyków i teoretyków działań miejskich oraz mieszkańców.

Do akcji tworzenia Biblioteki Miejskiej włączyły się instytucje i organizacje, wydawnictwa, specjaliści z dziedzin takich jak architektura, urbanistyka czy kultura. Książki o teorii i praktyce miasta polecali m.in. Sylwia Chutnik, Edwin Bendyk czy Marcel Andino Velez. Przez 23 dni zgłoszono blisko 400 tytułów książek, w tym 298 niepowtarzających się. Pierwsza setka jest już dostępna w bibliotece.

Podczas otwarcia odbędą się m.in. miejskie i książkowe dyskusje kanapowe. O najciekawszych pozycjach o mieście opowiedzą m.in. Aleksandra Wasilkowska, Tomasz Fudala, Jacek Grunt–Mejer i Kuba Wygnański. Zaplanowano też promocję książki i spotkanie z autorami - "Plan na plan. Partycypacja w planowaniu miejscowym" oraz prezentację systemu biblioteki i wymiany książek.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: