WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Metro będzie jeździć rzadziej

Metro będzie jeździć rzadziej

01.09.2016, godz. 02:00
Metro będzie jeździć eczęścij
Metro będzie jeździć eczęścij foto:

Stołecznych pasażerów od dziś czeka mała rewolucja. Nie wszystkie autobusy wrócą na swoje trasy, a dwie linie zostaną całkowicie zlikwidowane. Rzadziej poza szczytem będzie też kursowało warszawskie metro. - Dostosowujemy kursowanie do zapotrzebowania warszawiaków - tłumaczy Wiesław Witek (58 l.), dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Od dziś autobusy i tramwaje będą kursowały tak jak przed wakacjami. W ogóle nie wyjadą na trasy linie: 314 i 426, które ZTM postanowił zlikwidować, a rzadziej kursować będą linie: 114, 118, 126, 184 i 193. Częściej natomiast będzie można korzystać z linii: 152 i 211. ZTM namiesza też sporo w trasach. I tak 125 zostanie wycofana z placu Hallera i będzie kursowała na skróconej trasie z Grochowskiej do stacji metra Stadion Narodowy. Linia 155 pojedzie z Koła do ronda Daszyńskiego. Z kolei 516 pojedzie przez Świderską i Ćmielowską, aby ułatwić przesiadkę pasażerów autobusów do tramwajów.

Linia 323 zostanie wydłużona i pojedzie dodatkowo ulicami: Sejmu Czteroletniego, Ledóchowskiej i Branickiego. Pasażerowie z Targówka zyskają też nową linię: 256, która będzie kursowała z Pratulińskiej: Trocką, Radzymińską, Gorzykowską, Handlową, Ossowskiego, Kołową, Wincentego, Borzymowską, Trocką, Borzymowską, Wincentego oraz Kondratowicza i Łabiszyńską pojedzie na Suwalską. Linia będzie kursować co pół godziny.

Sporo zmian szykuje się w metrze. - Przywracamy częstotliwość kursowania w szczycie na I i II linii tak jak to było przed wakacjami - mówi Wiesław Witek. Zmiany dotyczyć będą jednak godzin poza szczytem. Wtedy pociągi będą kursowały rzadziej. Co 4 minuty będzie kursowała I linia, a co 6 II linia. W święta do godz. 9 na I linii pociągi będą podjeżdżać co 6 i 45 sekund, a po godz. 9 co 5,5 minuty. Z kolei po godz. 18.30 na II linii wsiąść będzie można do wagonu co 3,5 minuty, po godz. 19.30 co 4,5 minuty, a po godz. 21 co 6 minut i 40 sekund. Z kolei w soboty w godz. 6-21 pociągi będą kursowały co 6,5 minuty, a w święta co 7,5 minuty.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: