WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa MIĘDZYNARODOWE TARGI „ŚWIAT PIŁKI” ODBĘDĄ SIĘ NA PGE NARODOWYM. POTRWAJĄ OD 7 DO 9 KWIETNIA

MIĘDZYNARODOWE TARGI „ŚWIAT PIŁKI” ODBĘDĄ SIĘ NA PGE NARODOWYM. POTRWAJĄ OD 7 DO 9 KWIETNIA

06.03.2017, godz. 09:55
Stadion Narodowy
foto: EAST NEWS

Międzynarodowe Targi Piłkarskie „ŚWIAT PIŁKI" organizowane 7-9 kwietnia na PGE NARODOWYM, to pierwsza w Polsce i Europie impreza wystawiennicza poświęcona piłce nożnej.

WSTĘPNY OPIS IMPREZY

„ŚWIAT PIŁKI" to przede wszystkim:

• Ponad 150 wystawców z kilkudziesięciu krajów
• Turnieje piłkarskie z udziałem gwiazd sportu, biznesu oraz telewizji
• Goście specjalni, a wśród nich:
- Lothar Matuschak – pierwszy trener Manuela Neuera
- Joao Pereira – główny trener U-9 oraz asystent trenera U-16 klubu FC Porto
• Medaliści Mistrzostw Europy Anglia 1996: Karel Poborsky, Patrik Berger, Tomas Ujfalusi
• Ambasador Targów Lubos Kubik – były gracz m.in. Reprezentacji Czech, były trener Reprezentacji USA• Ponad 100 paneli dyskusyjnych z zakresu medycyny sportowej, dietetyki, treningufunkcjonalnego oraz psychologii sportu
• Turnieje: Gamesball, Futbol Stołowy, Panna Football
• Piłkarski Turniej Gamingowy E-Sport
• Strefa Kibica – ogrom atrakcji dla dzieci i młodzieży
• Pierwszy raz w Polsce pojawi się Foot Darts – Piłkarski Dart !
• Mistrzowie Świata i Europy Freestyle Football
• SHOW Krzysztofa Golonki
• Zabiegi Krioterapii dostępne dla wszystkich odwiedzających
• Specjalistyczne testy piłkarskie dla najmłodszych
• Spotkania z gwiazdami: Jerzy Dudek, Sebastian Mila, Cezary Kucharski oraz inni Reprezentanci Polski

II. WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE TARGOM „ŚWIAT PIŁKI"

1. Turniej „Świat Piłki CUP"
W pierwszy dzień targów: 7 kwietnia – zostanie rozegrany Turniej „Świat Piłki CUP", w którym udział wezmą akademie piłkarskie z Polski. Turniej zostanie rozegrany w kategoriach wiekowych:
- U - 13
- U - 11

W każdej kategorii wiekowej w turnieju weźmie udział 8 drużyn rozstawionych w 2 grupach. Każda z drużyn rozegra 3 mecze w grupie systemem „każdy z każdym". W fazie finałowej rozegrane zostaną mecze o miejsca. Każda z drużyn liczyć będzie 6 zawodników w polu + 1 bramkarz, mecze rozegrane zostaną na „JUTA Grass Football Arena" o wymiarach 54x28m.

2. Turniej „Świat Piłki CZEKA"
W drugi dzień targów – sobota 8 kwietnia – na „JUTA Grass Football Arena" zostanie rozegrany turniej piłkarski „Świat Piłki CZEKA" dla 6, 7, 8, 9-letnich dzieci. Główną ideą turnieju jest propagowanie wśród najmłodszych sportowego trybu życia oraz stworzenie niezrzeszonym w klubach piłkarskich dzieciom, możliwości zaprezentowania się na arenie międzynarodowej. Aby zgłosić uczestnika do turnieju, należy przesłać na adres swiatpilkiczeka@worldfootballexpo.com.pl formularz zgłoszeniowy. Turniej został objęty Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.

Przewodniczący kapituły turnieju – Tadeusz Pawłowski – tłumaczy założenia turnieju: „To ma być zabawa, podkreślam – zabawa. Coś niewielkiego i prostego zarazem. Nieprzypadkowo mówimy o turnieju „Świat Piłki CZEKA" – bo dziecko ma swój świat, ono inaczej patrzy na świat. Przez pryzmat zabawy buduje swoje wyobrażenie o sporcie, więc bawmy się po prostu. Bawmy się! To jest w tym najważniejsze, także w naszym turnieju."

Kapituła turnieju wybierze 120 dzieci, spośród finalistów zostaną wylosowani uczestnicy, którzy pojadą na obozy sportowe organizowane przez akademie piłkarskie uczestniczące w turnieju „Świat Piłki CUP". Zachęcamy wszystkich rodziców do nadsyłania filmów z udziałem swoich dzieci. Świat Piłki Czeka!"

3. Turniej „Warsaw CUP"
W trzeci dzień targów – niedziela 9 kwietnia – na „JUTA Grass Football Arena" zostanie rozegrany turniej piłkarski, tym razem nie dla  , ale dla najstarszych uczestników targów. W turnieju wezmą udział:

- Reprezentacja Straży Pożarnej oraz Policji,
- Reprezentacje rozgłośni radiowych ( Polskie Radio, ESKA),
- Reprezentacje stacji telewizyjnych ( TVN, TVP Sport, Eurosport, Polsat Sport),
- Reprezentacja mediów sportowych ( Przegląd Sportowy, Onet Sport, Sport.pl, Wirtualna Polska)
- Świat Piłki ALL STARS ( m.in. Piotr Nowak, Maciej Terlecki, Andrzej Woźniak)
- Czech Team 96 – Mistrzowie Europy 1996 ( m.in. Lubos Kubik, Patrik Berger, Karel Poborsky, Tomas
Ujfalusi).

4. KONFERENCJE I SZKOLENIA
Podczas trwania targów w 5 specjalnie przygotowanych salach konferencyjnych, prowadzone będą konferencje oraz szkolenia. Bogaty wybór tematów pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Konferencje prowadzone będą w następujących salach:

- FOOTBALL MIX ( przykładowy temat – „Analiza meczowa na przykładzie I Zespołu drużyny FC Porto"),
- CANCER FIGHTERS ( przykładowy temat – „Rola treningu siłowego w sportach drużynowych"),
- SPORTS MEDICINE ( przykładowy temat – „Prewencja urazów w piłce nożnej"),
- PSYCHOLOGIA SPORTU ( przykładowy temat – „Komunikacja na boisku – warsztat"),
- PHINANCE FOR ATHLETES ( przykładowy temat – „Jak zarządzać finansami w sporcie").

Swój udział w konferencjach potwierdzili tacy prelegenci jak m.in. dr Marcin Kochanowski, Tadeusz Pawłowski, dr Beata Mieńkowska oraz Joao Pereira z FC Porto. Bilet wstępu na poszczególny wykład to koszt 25zł. Wyjątkiem będą szkolenia prowadzone w salach PHINANCE FOR ATHLETES (wstęp wolny) oraz CANCER FIGHTERS – warunkiem uczestnictwa w wybranym wykładzie będzie darowizna na rzecz
podopiecznych fundacji CANCER FIGHTERS. Ponadto przez 3 dni trwania targów na „ALL ABOUT Football Arena" prowadzone będą konferencje z prelegentami z zagranicy. Swój udział potwierdzili m.in. Lothar Matuschak (pierwszy trener Manuela Neuera) oraz Romeo Jozak ( Dyrektor Techniczny Chorwackiego Związku Piłki Nożnej oraz działacz UEFA). Jednodniowy bilet wstępu na wszystkie panele ( miejsce siedzące na trybunie) to koszt 50zł.

5. STREFA KIBICA
To specjalnie wydzielona strefa przeznaczona dla spragnionych piłkarskich wrażeń najmłodszych widzów oraz ich opiekunów. W strefie znajdą się:
- Strefa „Polskiego Związku Futbolu Stołowego", na którym będzie można zagrać w popularne „piłkarzyki" lub „trambambule". Podczas trwania targów zostanie rozegrany Turniej Futbolu Stołowego.
- FOOT DARTS – PIŁKARSKI DART – popularny dart w piłkarskim wydaniu pierwszy raz w Polsce !
- Pokazy Freestyle Football – przygotowane przez działaczy oraz mistrzów Freestyle Football' u.
- Footbilard – gra w popularny bilard, w której zamiast kijów używamy nóg – www.footbilard.pl.
- Panna Football – Podczas targów zostanie rozegrany Turniej Panna Football – www.alternativesoccer.pl
- Gamesball - Podczas targów zostanie rozegrany Finał I Międzynarodowego Turnieju Gamesball w piłkę nożną „Warsaw Cup 2017". - http://www.gamesball.pl
- Strefa dziecięca - animacjame przygotowanymi przez wydawnictwo Egmont.
- Strefa gier piłkarskich RETRO – mozliwość rozegrania meczu w kultową grę komputerową "Sensible World of Soccer"

6. BUBBLE FOOTBALL
Bubble football to nowa odmiana piłki nożnej w zabawnej formie, której prekursorami są Norwegowie. Zawodnicy grają w specjalnych kulach wypełnionych powietrzem, a próby odebrania piłki zawodnikowi z przeciwnej drużyny zazwyczaj kończą się zaskakującymi, spektakularnymi i zabawnymi zbiegami wydarzeń! W bubble football można grać zarówno na hali jak i murawie, na śniegu jak i np. na plaży. Więcej informacji o zasadach gry - www.pilkanahali.pl/nasze-projekty/bubble-football

7. Strefa OUTLET
Specjalnie wydzielona strefa wystawiennicza dla producentów odzieży i sprzętu sportowego, w której wszyscy odwiedzający targi „Świat Piłki" będą mogli kupić sprzęt sportowy po niższych cenach. Na pewno pojawią się tam takie firmy jak Joma oraz Zina.

8. POKAZY FREESTYLE
Czy wiesz, że Polacy są potęgą we freestyle football'u? Niestety wiedzą o tym tylko nieliczni, a przecież nasi reprezentanci kilkukrotnie zdobywali Mistrzostwo Świata oraz Mistrzostwo Europy. Polska Federacja Freestyle Football pojawi się na Międzynarodowych Targach Piłkarskich „Świat Piłki", aby uświadomić fanów piłkarskich jakim sportem jest freestyle football i jak ważną rolę odgrywa dla społeczeństwa. Podczas targów będzie można zobaczyć pokazy freestylerów oraz wziąć udział w akademii freestyle football. Nasi reprezentanci podpowiedzą jak rozpocząć przygodę z freestyle footballem – aktualnie  z najszybciej rozwijających się sportów na świecie.

9. MODECOM Sale
Specjalnie wydzielona strefa wystawiennicza dla Platynowego Partnera targów firmy MODECOM, w której w promocyjnych cenach sprzedawane będą produkty z asortymentu firmy. Podczas trwania targów, w specjalnie przygotowanych konkursach, będzie można wygrać akcesoria dla graczy.

10. Football Trial – Testy Piłkarskie
Testy Piłkarskie to jedyna szansa na pokazanie się przed dziesiątkami trenerów (Ekstraklasa, I, II, III Liga), managerów lub scoutów podczas rozgrywania jednego Test Meczu. Piłkarz, który bierze udział w tym Meczu ma szansę na zaproszenie na testy piłkarskie do klubu lub ofertę podpisania umowy z agencją menadżerską. Testy piłkarskie to również szansa na otrzymanie szerokiego raportu na temat
swojej gry oraz poszczególnych cech. W skład raportu, który otrzyma zawodnik, wchodzą wyniki testów szybkościowych, testu skoczności, analiza składu ciała, analiza gry w programie InStat, indywidualny film ze wszystkimi swoimi zagraniami oraz film całego meczu.

Podczas trwania targów na „ALL ABOUT Football Arena" oraz „JUTA Grass Football Arena" rozegrany zostanie Test Mecz z udziałem zgłoszonych wcześniej chętnych uczestników. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.testypilkarskie.pl

11. Wystawa zdjęć MARKA WIELGUSA
Marek Wielgus – tego nazwiska fanom fotografii sportowej przedstawiać nie trzeba. W swoim obiektywie uchwycił uczestników czterech mistrzostw świata w piłce nożnej. Założył pierwsze w Polsce Laboratorium Fotografii Profesjonalnej.

Podczas targów „Świat Piłki" będziemy mieli wspaniałą okazję, aby zobaczyć wystawę zdjęć Marka Wielgusa pt. „W kadrze Marka", zawierającą ponad 50 unikatowych autorskich zdjęć z czterech Mundiali. Na zdjęciach można będzie dostrzec takie sławy piłkarskie jak Zbigniew Boniek, Antoni Piechniczek, Ronaldo, Romario czy Roberto Baggio. Odwiedzając stoisko z wystawą można będzie otrzymać pamiątkę fotograficzną ze swoim wizerunkiem.

12. DZIEŃ Z JERZYM DUDKIEM
Gość specjalny Międzynarodowych Targów Piłkarskich „Świat Piłki" - Jerzy Dudek - zaszczyci nas swoją obecnością już drugiego dnia targów. 8 kwietnia 2017 roku będzie można zrobić sobie zdjęcie z Jerzym Dudkiem, ustawić się w kolejkę po autograf lub kupić jedną z książek golkipera: „Pod presją", „nieREALna kariera" czy „Uwierzyć w siebie do przerwy 0:3". Wieczorem Jerzy Dudek opowie o swojej
karierze, najciekawszych sytuacjach na murawie, najtrudniejszych piłkach do obronienia oraz o szczegółach transferów do najlepszych europejskich klubów, w których grał.

13. TURNIEJ GRY KOMPUTEROWEJ
Od pierwszego dnia targów zostanie rozgrywany turniej piłkarskiej gry komputerowej, podczas którego na specjalnie przygotowanej arenie zmierzą się ze sobą odwiedzający Międzynarodowe Targi „Świat Piłki". Do wzięcia udziału w turnieju zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Oglądający będą mieli możliwość śledzenia zmagań zawodników na nowoczesnym telebimie w otoczeniu fanów i kibiców piłkarskich. Zawody odbędą się podczas targów w dniach 7-9 kwietnia 2017r. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia będzie można znaleźć w najbliższym czasie na stronie internetowej targów.

14. FOOTBALL ARENA
Football Arena to 5 specjalnie wydzielonych powierzchni zawierających profesjonalnie przygotowane boiska piłkarskie – 1 trawiaste oraz 4 ze sztuczną nawierzchnią (trawa). Na obszarze ponad 2500 metrów kwadratowych odbędą się turnieje organizowane w ramach Targów „Świat Piłki" (np. turniej „Świat Piłki CUP"), pokazy treningowe prowadzone przez zaproszonych znanych trenerów, prezentacje Akademii
i Bramkarskich oraz inne atrakcje.

15. „GOŚĆ SPECJALNY" Targów
„GOŚĆ SPECJALNY" to cykl rozmów i wywiadów ze znanymi osobistościami ze świata sportu i piłki nożnej. Swoich idoli spotkać będzie można podczas trwania targów na scenie głównej. W panelu wezmą udział:
- Andrzej Strejlau
- Janusz Wójcik
- Stefan Szczepłek
- Antoni Piechniczek
- Paweł Janas
- Jerzy Engel
- Tadeusz Pawłowski
- Dariusz Tuzimek
- Jerzy Dudek
- Roman Kołtoń
- Michał Kołodziejczyk
- Dariusz Szpakowski
- Tomasz Zimoch
- Adam Godlewski
- Michał Pol
- Sebastian Mila
- Lubos Kubik
- Piotr Nowak

16. Turniej „WARSAW GAMESBALL CUP"
Szczegóły eliminacji oraz Finału Turnieju w regulaminie Turnieju na stronie ww.gamesball.pl Turniej został objęty patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. PZPN jest również jednym z fundatorów nagród dla finalistów Turniejów podczas eliminacji i finałów.
Ambasadorzy Turnieju:
- Andrzej Strejlau - Trener reprezentacji Polski w Piłce nożnej (1989–1993), komentator telewizyjny i prasowy
- Marek Pietruszka - Prezes Legia Warszawa (1997-2000) i Sekretarz Generalny PZPN (1989-1992)
- Mirosław Nowicki - Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Targów ŚWIAT PIŁKI
- Marek Nowicki - Worldfootball Expo
- Piotr Cejnóg - Prezes Zarządu MIGS International Ltd. Współorganizator Międzynarodowego Turnieju w Polsce WCGC- World Corporate Golf Challenge - największy korporacyjny turniej golfowy świata.
- Dariusz Abramuk - Sekretarz Generalny Szkolny Związek Sportowy
- Ks. Andrzej Kowalski - Zastępca dyr. DWP Caritas Polska

III. PARTNERZY WYDARZENIA
- MODECOM – Platynowy Partner
- Super Express
- Trawnik Producent
- ARSKOM Group
- Business Link
- Sport.pl
- Piłka Nożna
- JUTA Grass
- Mistral Hotel
- Marketing Relacji
- Boiska i stadiony
- Polsport Góra Kalwaria
- Phinance For Athletes
- GROUPON
- Futbolfejs
- AWF Gdańsk
- RUBTILER
- Coerver Coaching
- All Promote
- Gamesball

IV. OSOBISTOŚCI ZE ŚWIATA SPORTU WSPIERAJĄCE TARGI „ŚWIAT PIŁKI"
- Jerzy Dudek – Twarz Targów
- Tadeusz Pawłowski – Twarz Targów
- Sebastian Mila – Ambasador Turnieju „Świat Piłki Czeka"
- Lubos Kubik – Ambasador Targów
- Piotr Nowak
- Cezary Kucharski
- Radosław Majdan
- Maciej Terlecki
- Andrzej Woźniak
- Tomasz Jagodziński
- Katarzyna Kiedrzynek
- Dariusz Tuzimek
- Adam Godlewski
- Roman Kołtoń
- Stefan Szczepłek
- Tomasz Zimoch
- Dariusz Szpakowski
- Michał Pol

V. MEDIA INFO

1. BILETERIE
- GROUPON
- TicketPro
- eBilet
- Ruch
2. INNE FORMY REKLAMY:
- Reklama na nośnikach multimedialnych w Warszawskim Metrze oraz komunikacji miejskiej
- Reklama na nośnikach multimedialnych w Warszawie – Screen Network
- Współpraca z gazetą „Super Express" na podstawie Patronatu Medialnego
- Działania marketingowe na portalu www.sport.pl
- Baner reklamowy na stronie www.pgenarodowy.pl oraz podstrona dedykowana wydarzeniu

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: