WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Misie w zoo wkraczają w dorosłość

Misie w zoo wkraczają w dorosłość

30.11.2016, godz. 11:23
Miśka zostanie gwiazdą zoo
foto: Super Express

Aleut i Gregor – niedźwiedzie polarne z warszawskiego zoo  w piątek 2 grudnia skończą sześć lat. Tym samym wkroczą w niedźwiedzi wiek dorosły.

 

Na wybiegu niedźwiedzi polarnych stołecznego zoo w piątek o godz. 12 opiekunowie solenizantów wręczą im lodowo-śledziowe torty oraz misiowe niespodzianki.
„Zapraszamy wszystkich serdecznie do wspólnego świętowania. Będzie można przynieść naszym ulubieńcom drobne podarki: słoiki z miodem lub ich ulubionym majonezem, chrupki zbożowe czy suszone owoce" - zachęcają opiekunowie.

Każdy, kto jest ciekawy, jak wygląda codzienne życie niedźwiedzi, jakie bliźniacy mają upodobania, jakie perspektywy, będzie mógł porozmawiać z opiekunami Aleuta i Gregora. Tego dnia opiekunowie przy wybiegu niedźwiedzi będą gotowi odpowiedzieć na wszelkie dotyczące ich podopiecznych pytania.
Aleut i Gregor to bracia bliźniacy urodzeni w ogrodzie zoologicznym w Norymberdze, z którego przyjechali do Warszawy.

Pracownicy stołecznego zoo przypominają, że niedźwiedź polarny jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem, którego los, z uwagi na niszczenie naturalnego środowiska i ocieplenie klimatu, stoi pod znakiem zapytania.

„Aleut i Gregor są ambasadorami „niedźwiedziej sprawy" i walczą ramię w ramię z pracownikami ogrodów zoologicznych oraz organizacjami ekologicznymi o przetrwanie własnego gatunku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: