WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Mistrzostwa ulicznej gimnastyki na PGE Narodowym

Mistrzostwa ulicznej gimnastyki na PGE Narodowym

18.08.2016, godz. 15:49
Stadion Narodowy
foto: EAST NEWS

Pompki na poręczach, podciąganie, własne układy elementów gimnastycznych i akrobatycznych i próba pobicia światowego rekordu Guinnessa w ilości osób wykonujących pompki jednocześnie - 20 sierpnia (sobota) w godz. 10-16 na PGE Narodowym odbędą się Street Workout Poland Championships 2016.

To czwarte mistrzostwa Polski, ale pierwsze organizowane w Warszawie. Zobaczymy tam najlepszych zawodników Street Workout z całej Polski, zagraniczne gwiazdy tego sportu, a także pokazy Pole Dance i Beatbox.

Zawodnicy zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: freestyle oraz siłowej. Pierwsza polega na połączeniu sprawności, kreatywności, siły i wytrzymałości. Oprócz tego, zawodnicy prezentują własny układ elementów gimnastycznych i akrobatycznych. Kategoria siłowa to konkurencje oparte na ćwiczeniach takich jak pompki na poręczach, podciąganie i wejście siłowe. Zadaniem zawodników jest wykonanie jak największej ilości powtórzeń. W zawodach mogą brać udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

W niedzielę 21 sierpnia o godz. 16 obędzie się próba bicia światowego rekordu Guinnessa w ilości osób wykonujących pompki jednocześnie. Dotychczasowy rekord ustanowiony należy do firmy Intel w USA i wynosi 1286 osób. Rejestrować się będzie można od godz. 10.30.

Street Workout to połączenie treningu w obrębie masy własnego ciała z elementami wyniesionymi z sal gimnastycznych na ulice i parki do ćwiczeń. Jest bardzo widowiskową formą aktywności fizycznej i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: