WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa Mistrzostwa ulicznej gimnastyki na PGE Narodowym

Mistrzostwa ulicznej gimnastyki na PGE Narodowym

18.08.2016, godz. 15:49
Stadion Narodowy
foto: EAST NEWS

Pompki na poręczach, podciąganie, własne układy elementów gimnastycznych i akrobatycznych i próba pobicia światowego rekordu Guinnessa w ilości osób wykonujących pompki jednocześnie - 20 sierpnia (sobota) w godz. 10-16 na PGE Narodowym odbędą się Street Workout Poland Championships 2016.

To czwarte mistrzostwa Polski, ale pierwsze organizowane w Warszawie. Zobaczymy tam najlepszych zawodników Street Workout z całej Polski, zagraniczne gwiazdy tego sportu, a także pokazy Pole Dance i Beatbox.

Zawodnicy zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: freestyle oraz siłowej. Pierwsza polega na połączeniu sprawności, kreatywności, siły i wytrzymałości. Oprócz tego, zawodnicy prezentują własny układ elementów gimnastycznych i akrobatycznych. Kategoria siłowa to konkurencje oparte na ćwiczeniach takich jak pompki na poręczach, podciąganie i wejście siłowe. Zadaniem zawodników jest wykonanie jak największej ilości powtórzeń. W zawodach mogą brać udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

W niedzielę 21 sierpnia o godz. 16 obędzie się próba bicia światowego rekordu Guinnessa w ilości osób wykonujących pompki jednocześnie. Dotychczasowy rekord ustanowiony należy do firmy Intel w USA i wynosi 1286 osób. Rejestrować się będzie można od godz. 10.30.

Street Workout to połączenie treningu w obrębie masy własnego ciała z elementami wyniesionymi z sal gimnastycznych na ulice i parki do ćwiczeń. Jest bardzo widowiskową formą aktywności fizycznej i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: