WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Moja mała Ojczyzna. Budżet partycypacyjny 2018 – idą zmiany

Moja mała Ojczyzna. Budżet partycypacyjny 2018 – idą zmiany

30.11.2016, godz. 07:05
Moja mała ojczyzna
Moja mała ojczyzna foto: SHUTTERSTOCK

Już od jutra rusza procedura zgłaszania projektów w budżecie partycypacyjnym 2018. W dzielnicy Mokotów do wykorzystania jest 5 800 000 zł. Mokotowski zespół ds. budżetu partycypacyjnego zdecydował o zwiększeniu liczby rejonów z sześciu do dziewięciu. Chodzi o lepsze rozdysponowanie środków.

W IV edycji wprowadzono wiele zmian. Przede wszystkim będą bardziej jasne zasady dotyczące dostępności. Kolejnym ułatwieniem dla projektodawców jest włączenie dyskusji o projektach do etapu weryfikacji. Pracownicy urzędu wstępnie zweryfikują projekty przed spotkaniami dyskusyjnymi i przekażą informacje o proponowanych zmianach. Zmieni się również formuła procedury odwołań od wyników weryfikacji. Już nie tylko zespół ds. budżetu partycypacyjnego, ale także członek zarządu dzielnicy będzie na posiedzeniu zespołu rozpatrującego odwołanie. Łatwiej będzie również zbierać podpisy popierające projekt, gdyż w nowej edycji nie jest wymagany numer PESEL. Nowością jest także zasada, iż zrealizowane będą tylko te projekty, które otrzymają minimum 10 proc. oddanych głosów. Zatem czas zabierać się do pracy nad projektami!

Do tej pory zrealizowano wiele atrakcyjnych projektów. Mieszkańcy starej Sadyby wpadli na pomysł, aby stworzyć słupy na lokalne ogłoszenia przy ul. Zdrojowej i skwerze Starszych Panów. W 2016 roku realizowany jest projekt „Aktywni, silni, zdrowi – siłownia dla każdego". Można poćwiczyć na siłowni pod okiem trenera. Zajęcia odbywają się w budynku Gimnazjum nr 11 przy ul. Podbipięty 2. Dzięki budżetowi partycypacyjnemu zrealizowano też projekt „Rewitalizacja parku Morskie Oko/Szustrów". Zasadzono kwiaty i położono nowe chodniki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: