WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Moja mała Ojczyzna. Centrum lokalne przy Puławskiej

Moja mała Ojczyzna. Centrum lokalne przy Puławskiej

30.11.2016, godz. 08:48
Warszawa, ul Puławska, kierowcy, samochody, ulica
foto: EAST NEWS

Na Mokotowie powstanie Centrum Lokalne Skwer S. Broniewskiego „Orszy" przy ul. Puławskiej. Trwa konkurs na jego koncepcję.

Centra lokalne mają służyć mieszkańcom. To wielofunkcyjne miejsca i place, które skupiają i łączą społeczność lokalną. Sprzyjają nawiązywaniu relacji społecznych i sąsiedzkich. Tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu wolnego. To miejsca na sklepiki z lokalnymi produktami, wystawy, gastronomię, targi okolicznościowe i inne. Tworzenie tego typu miejsc jest nawiązaniem do światowego trendu planowania miast przyjaznych wszystkim mieszkańcom, którego lider Gil Peñalosa we wrześniu 2016 r. gościł w Warszawie w ramach konsultacji Warszawskiej Polityki Mobilności. Spośród wielu wskazanych przez warszawiaków i organizacje pozarządowe lokalizacji przygotowano rekomendacje dotyczące wybranych do programu pilotażowego 10 warszawskich centrów lokalnych. Wśród tej dziesiątki znalazł się także skwer S. Broniewskiego „Orszy" przy ul. Puławskiej na Mokotowie.
Przeprowadzono konsultacje społeczne z mieszkańcami, a obecnie trwa konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej centrum. Zadaniem uczestników konkursu jest zaproponowanie całościowego zagospodarowania przestrzennego terenu przyszłego centrum lokalnego wraz z propozycją programu i rozwiązań organizacyjnych, a także scenariuszy użytkowania tego terenu. W składzie sądu konkursowego, oprócz przedstawicieli Warszawskiego Oddziału SARP i Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, jest także przedstawicielka organizacji społecznych działających na terenie przyszłego centrum lokalnego oraz zastępca prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski. Na podstawie zwycięskiej pracy zostanie wykonana dokumentacja projektowa, stanowiąca podstawę do realizacji inwestycji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: