WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Moja Mała Ojczyzna. Nowoczesny budynek komunalny przy Odrowąża

Moja Mała Ojczyzna. Nowoczesny budynek komunalny przy Odrowąża

30.11.2016, godz. 13:30
Moja mała ojczyzna
Moja mała ojczyzna foto: SHUTTERSTOCK

Rozmowa z Grzegorzem Gadec- kim – zastępcą burmistrza dzielnicy Targówek.

– Już w kwietniu 2017 rozpoczną się prace przy nowoczesnym budynku komunalnym przy ulicy Odrowąża.

– Dokładnie dziesięć dni temu ogłosiliśmy wyniki przetargu na wykonanie tego budynku komunalnego. W postępowaniu tym wygrała firma DORBUD, która po pierwsze – ma duże doświadczenie, po drugie – zaoferowała najkorzystniejszą cenę. Wynik przetargu dostępny jest na naszej stronie internetowej. Cena inwestycji to nieco ponad 31 milionów złotych z dofinansowaniem z Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Ile rodzin znajdzie tu miejsce dla siebie?

– W budynku przewidziano 157 lokali. Całość będzie gotowa do końca 2019 roku. Przy projektowaniu staraliśmy się maksymalnie ograniczać powierzchnię tak zwaną wspólną na rzecz liczby mieszkań. Oprócz tego na parterze mieściły się będą przedszkole dla dzieci i poradnia pedagogiczna. Zaplanowaliśmy również zagospodarowanie terenu wokół budynku. Powstaną plac zabaw, parking dla samochodów. Dodatkowo w budynku zostanie zainstalowany monitoring. Wszystko z powodu naszych doświadczeń z budynkami komunalnymi oddanymi wcześniej. Wspomnę chociażby lokalizacje przy ulicy Św. Wincentego, Oszmiańskiej i Ossowskiego. W ciągu dwóch lat od zasiedlenia obiekty nadawały się jedynie do remontu. Części wspólne były zdewastowane, kaloryfery wyrwane, rurki instalacyjne wydłubywane ze ścian. Doszło nawet do wyrwania lustra umieszczonego w windzie przy Wincentego.

– Jak poradzicie sobie teraz z problemem dewastacji?

– Jak wspominałem, monitoring to jedno. Dodatkowo uruchamiamy program, w którym osoby do przydziału będą po prostu kwalifikowane. Program będzie prowadził Wydział Zasobów Lokalowych oraz Zakład Gospodarowania Nieruchomościami. Jako urząd obracamy pieniędzmi publicznymi. Budynki komunalne finansowane są przez ludzi płacących podatki w naszym mieście. Jeśli ktoś dostaje wsparcie, jakim jest mieszkanie, musi o nie dbać.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: