WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Most bez tramwajów

Most bez tramwajów

08.08.2016, godz. 11:30
Most bez tramwajów
foto:

Przed pasażerami jeżdżącymi tramwajami przez Wisłę bardzo ciężkie tygodnie. Od dziś do prawie połowy września tramwaje nie będą kursować mostem Śląsko-Dąbrowskim i całym odcinkiem al. Solidarności między al. Jana Pawła II a Dworcem Wileńskim. Warszawiaków czekają uciążliwe objazdy i przesiadki.

Startuje kolejny etap remontu torowiska alei Solidarności między ul. Jagiellońską a Targową. Tramwaje Warszawskie budują nowy trambuspas, wygodniejsze przystanki oraz skręt dla tramwajów w stronę Bródna. Przy okazji zamierzają poprawić stan torowiska na moście. Dla pasażerów miejskiej komunikacji oznacza to jedno - koszmar.

- Właśnie przeczytałam o zamknięciu mostu dla tramwajów. Cztery lata temu przecież to torowisko było rozkopane i już trzeba poprawiać? Bez sensu. Niestety, trzeba się przygotować na gehennę w zastępczych autobusach, zwłaszcza we wrześniu. Nie mogliby tego remontu skończyć, zanim zacznie się rok szkolny? - zastanawia się mieszkanka Pragi Alicja Jedlińska (63 l.).

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusowej linii zastępczej i uzupełniającej tramwajowej. Między Dworcem Wileńskim a ul. Okopową na Woli od dziś kursować ma autobus Z23, a na Pradze na trasie Czynszowa - Wiatraczna pojawi się tramwajowa linia 73. Linie 4, 13 i 20 będą kursować mostem Gdańskim, a linia 23 została zawieszona. Ciekawa operacja czeka tramwaje linii 26 (jadące od strony os. Górczewska), 33 oraz 72, które na przystanku kino Femina będą zmieniały numery. Składy 26 i 72 wyruszą w dalszą drogę al. Jana Pawła II jako 33, natomiast jadące w przeciwnym kierunku składy linii 33 zmienią numery na 26 lub 72.

Od rana niespodzianka czeka też kierowców. W nocy zamknięta została jezdnia północna al. Solidarności, a ruch w stronę centrum został przełożony na jezdnię południową tuż przy VIII LO im. Władysława IV. Nie ma wjazdów z ul. Jagiellońskiej w al. Solidarności. Ruch w stronę Pragi z placu Bankowego prowadzi tak samo jak do tej pory ulicami Sierakowskiego i Okrzei do ul. Targowej. Tak będziedo 4 września.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: