WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Most już dla pasażerów piesi poczekają

Most już dla pasażerów piesi poczekają

02.10.2016, godz. 22:30
Most Łazienkowski
Most Łazienkowski foto: Super Express

Po ponad półtora roku od pożaru mostu Łazienkowskiego warszawiacy mogą znów wejść na przeprawę. Ale tylko na przystanki autobusowe, na których od soboty zatrzymują się kursujące Trasą Łazienkowską autobusy. Na spacer lub przejazd rowerem na drugi brzeg poczekamy do przyszłego roku.

Zarząd Dróg Miejskich zakończył budowę schodów, które po ubiegłorocznym pożarze musiały zostać rozebrane ze względu na ich fatalny stan. Choć kierowcy mogli wjechać na most już pod koniec października ubiegłego roku, a więc po 200 dniach prac remontowych, piesi weszli na przeprawę dopiero w sobotę. Dzięki nowym schodom mogą znów korzystać z przystanków Torwar i Wał Miedzeszyński.

I to na razie tyle, bo choć odbudowane zostały też schody prowadzące z Wisłostrady na most, przejście nim jest na razie niemożliwe. Brakuje bowiem zejścia po stronie praskiej. - Schody na prawym brzegu kolidowałyby z budową kładki pieszo-rowerowej, w związku z tym nie zostały odbudowane - informuje ZDM. Piesi muszą uzbroić się w cierpliwość, bo kładka ma być gotowa w lipcu 2017 roku.

- Dokumentacja projektowa jest już na ukończeniu, wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę - pocieszają urzędnicy ZDM.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: