WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Muranów leży im na sercu

Muranów leży im na sercu

21.09.2016, godz. 12:20
Warszawa, dzielnica Muranów
foto: Super Express

Muranowska gra miejska, bieg nieistniejącymi ulicami Muranowa, koncerty plenerowe i inne wydarzenia - 25 września od godz. 13 na skwerze gen. Jura-Gorzechowskiego odbędzie się IV Piknik Muranowski.

Dotąd piknikowanie odbywało się na podwórku przy ulicy Miłej, jednak czwarta edycja imprezy odbędzie się na rozległym skwerze, który pomieści liczne wydarzenia kierowane do małych i dużych mieszkańców miasta. Na gości będą czekały animacje, warsztaty, projekcje filmowe i koncerty, organizowane wspólnie m.in. ze Stacją Muranów, Domem Spotkań z Historią, Amnesty International, Spółdzielnią Socjalną Wola, grupą Noise For Refugees czy Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę".

O słowach, których źródła sięgają do języków jidysz i hebrajskiego, będzie można dowiedzieć się w trakcie zajęć z Gwarą Warszawską. Z kolei swoją wiedzą będzie można się wykazać podczas Muranowskiej Gry Miejskiej.

Na trawniku i w piknikowych namiotach będzie można spotkać miejskich aktywistów i działaczy społecznych: członków Spółdzielni Socjalnej Wola, Amnesty International, Noise For Refugees, Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę", którzy podpowiedzą, jak skutecznie pomagać innym i jak zmieniać swoje otoczenie na lepsze.

Okazją do spotkania z przeszłością skweru będzie inauguracja Muranoteki, czyli tworzonego przez Stację Muranów społecznego archiwum fotografii związanych z Muranowem. Każdy może włączyć do niego swoje prywatne zbiory.

Nie zabraknie też muzyki: popołudniu rozpoczną się plenerowe koncerty. Zagrają Wilcze Jagody (Noise for Refugees) oraz The Ball. Będą też pokazy filmów dokumentalnych.

Najmłodsi mieszkańcy (do 14 lat) będą mogli wziąć udział w Muratonie, czyli biegu przez nieistniejące ulice Muranowa. Na zwycięzców czekają nagrody. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie http://piknik.1muranow.pl/.

Mieszkańcy Muranowa będą mogli bezpłatnie zwiedzać Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Muzeum objęło piknik swoim honorowym patronatem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: