WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Na miejscu Mennicy zbudują wieżowiec

Na miejscu Mennicy zbudują wieżowiec

25.10.2016, godz. 11:55
robotnik, construction worker
foto: East News / Super Express

Rusza budowa wieżowca Mennica Legacy Tower na Woli. W trakcie budowy odtworzona zostanie również ulica Waliców na odcinku między ulicami Prostą i Pereca.

Przewidywany termin oddania do użytku niższego, 10-piętrowego zachodniego budynku Mennica Legacy Tower to IV kwartał 2018 roku, natomiast 33-piętrowej wieży – III kwartał 2019 roku. Mennica Legacy Tower zaoferuje łącznie 65 630 mkw. powierzchni najmu. W 140-metrowej wieży znajdzie się 50 752 mkw, a w budynku zachodnim kolejne 14 880 mkw. W kompleksie biurowym zastosowane zostaną zaawansowane technologicznie systemy, włączając kontrolę dostępu zintegrowaną z systemem zarządzania wind, sterowanie oświetleniem i klimatyzacją z poziomu telefonu komórkowego, czy concierge, które usprawnią korzystanie z biur najemcom oraz przełożą się na realne obniżenie kosztów zużycia energii. Ponadto znajdą się tam zielone tarasy na dachach oraz restauracja i kawiarnia mieszczące się na parterach. Oba budynki zaoferują też 4 500 mkw. powierzchni handlowo-usługowej.

Na podziemnym czterokondygnacyjnym parkingu znajdą się m.in. punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz 300 miejsc dla rowerów wraz z infrastrukturą dla rowerzystów, w tym niezależnym, bezpiecznym wjazdem, windami, szatnią wraz z prysznicami oraz stacją naprawy.

Powstały pomiędzy budynkami kompleksu pasaż miejski docelowo utworzy nowy szlak komunikacyjny dla pieszych pomiędzy ulicami Prostą i Grzybowską. Ulokowanie wieży w południowo-wschodnim narożniku działki pozwoliło na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej w postaci ogólnodostępnego placu miejskiego z elementami małej architektury i zieleni.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: