WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Na ul. Mickiewicza będzie bezpieczniej

Na ul. Mickiewicza będzie bezpieczniej

30.08.2016, godz. 00:00
światła, sygnalizacja świetlna
foto: SE/EAST NEWS

Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i gen. Zajączka drogowcy rozpoczęliśmy prace związane m. in. z wydzieleniem lewoskrętów.

Zarząd Dróg Miejskich planuje w tym miejscu uporządkować i uspokoić ruch. W ciągu ulicy Mickiewicza pojawią się wydzielone lewoskręty w ulicę gen. Zajączka (z obu kierunków). Dla bezpieczeństwa, lewoskręty zostaną osłonięte wysepkami – powstaną w tym miejscu w sumie cztery. Ważną zmianą będzie też poprawa bezpieczeństwa pieszych. Istniejące przejście przez ul. Mickiewicza otrzyma azyl.

Do 1 września zwężona będzie ul. Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ul. gen. Zajączka. Wyłączone z ruchu będą lewe pasy obydwu jezdni ul. Mickiewicza. Zwężony zostanie także wlot ul. gen. Zajączka na skrzyżowanie (od strony ul. Krajewskiego). Kierowcy jadący ul. Mickiewicza będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, utrzymane będą wszystkie relacje skrętne.

Jak podkreślają drogowcy, tylko w ciągu ostatnich trzech lat na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. gen. Zajączka zanotowano trzy wypadki, w których zginęły dwie osoby a dwie zostały ranne.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: